Przedszkole nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Staszowie WITA!

UL. WYSOKA 39, 28-200 STASZÓW, WOJ. ŚWIĘTOKRZYSKIE, tel. (015)-864-22-06 w. 37

opcja1
opcja1
opcja1
opcja1
opcja1
opcja1
opcja1
opcja1
opcja1
 
opcja1
opcja1
opcja1
 
 
 

 

Rok przedszkolny 2010/2011


22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok przedszkolny 2010/2011. Wszystkim Przedszkolakom oraz Rodzicom życzymy wspaniałych i niezapomnianych wakacji :)

więcej >>>


15 czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. W tym dniu na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji: tańce, konkursy, zjeżdżalnia, upominki.

Kochane Dzieci życzymy Wam, by każdy dzień w roku był dla Was cudownym Dniem Dziecka.

<<< więcej


W roku szkolnym 2010/2011 ponownie jaki w ubiegłym,   realizowaliśmy ogólnopolski ekologiczny program edukacyjny "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY" zorganizowany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska oraz firmę TYMBARK.

Pragniemy ogłosić, że nasze przedszkole otrzymało CERTYFIKAT potwierdzający uzyskanie tytułu "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY".


Pierwszego czerwca w Dzień Dziecka na najmłodszą grupę przedszkolaków czekała niespodzianka - ogromny prezent ufundowany przez Państwa Ninę i Konrada Kodym. Dziękujemy bardzo gorąco, a wszystkim dzieciom życzymy dużo uśmiechu i wspaniałej zabawy.

więcej >>>


Grupa 6 latków- Kangurki reprezentowała nasze przedszkole w PRZEDSZKOLIADZIE organizowanej przez SOK. Dzieci przebrane w stroje marynarskie zaprosiły widownię na morską podróż. Występ dostarczył przedszkolakom niezapomnianych wrażeń.

<<< więcej


Przedzkolaki z grupy 6 "b" odwiedziły przedszkolną kuchnię. Podczas wizyty dzieci poznały urządzenia potrzebne paniom kucharkom w czasie pracy, zadawały pytania dotyczące pracy kucharza. Duże zainteresowanie wzbudziła wśród dzieci wielkość garnków, patelni i niektórych naczyń potrzebnych do przygotowywania posiłków dla przedszkolaków.

więcej >>>


  18 maja odbył się uroczysty KONCERT DLA MAMY I TATY. Maluszki umiliły ten dzień Rodzicom piosenkami oraz wierszem. Dzieci z pozostałych grup miały okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami tanecznymi. Rodzice byli zadowoleni oraz bardzo wzruszeni. To był dzień pełen wrażeń.

<<< więcej


W ramach projektu LLZP e-AKADEMII PRZYSZŁOŚCI "Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat", odbyło się spotkanie grupy starszaków z młodzieżą gimnazjalną. Była to wspaniała okazja dla naszych przedszkolaków do tego, aby dowiedzieć się co kryje się pod tajemniczymi słowami "Unia Europejska".

więcej >>>


29 kwietnia reprezentacja naszego przedszkola uczestniczyła w podniosłej uroczystości - odsłonięcia tablicy na placu przedszkolnym upamiętniającej beatyfikację Papieża Jana Pawła II.

<<< więcej


19 kwietnia odbyło się w naszym przedszkolu przedstawienie, podczas którego dzieci z grupy czterolatków recytowały wiersze i śpiewały piosenki związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

więcej >>>


W kwietniu w ramach " Zielonego Dnia" odbyło się "Spotkanie z leśnikiem" z udziałem dwóch grup starszaków. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowieści pani leśnik o środowisku leśnym i jego mieszkańcach.

<<< więcej


W ramach realizacji programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" w grupach przedszkolnych zostały przeprowadzone zajęcia wg opracowanych scenariuszy z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych mających na celu naukę ochrony środowiska poprzez zabawę.

więcej >>>


8 kwietnia grupa czterolatków obchodziła uroczyście Dzień Marchewki. Święto było wyjątkowe. Wszyscy uczestnicy zabawy byli przebrani na pomarańczowo. Były wierszyki, piosenki, tańce, zagadki, konkursy dla dzieci. Oj śmiechu było co niemiara!

<<< więcej


W ramach obchodów Dnia Oszczędzania Energii grupa "Kangurków" odwiedziła Rejon Dystybucji Energii w Staszowie.

więcej >>>>


25 marca w grupie maluszków obchodzony był DZIEŃ WARZYW, OWOCÓW I SOKÓW. Dzieci degustowały świeżo wyciśnięte soki. Na samo wspomnienie aż leci ślinka!

<<< więcej


Dzieci z grupy 6-latków niecierpliwie wyczekują wiosny. Aby przyszła do nas szybciej postanowiliśmy założyć w naszej sali "zielony kącik".

więcej >>>


22 marca nasze przedszkole uroczyście pożegnało panią zimę, a powitało panią wiosnę. Dzieci głośno zaśpiewały wiosenną piosenkę, by zima już do nas tak szybko nie wróciła i wyruszyły kolorowym korowodem na ulice miasta.

<<< więcej


Wiosennne spacery. Spacer sprawił przedszkolakom wielką radość... i mamy nadzieję że wiosna zawita do nas już na dobre...

więcej >>>


W marcu realizowaliśmy ogólnopolski program "Czyste powietrze wokół nas". Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zajęciach, które pobudziły ich ciekawość poruszanymi tematami.

<<< więcej


16 marca gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Kieleckiej Agencji Artystycznej "PATIGO", którzy przedstawili spektakl pt. "Mówię nie wszystkiemu co złe". Aktorom w inscenizacji pomogli nasi milusińscy.

więcej >>>


Dnia 10.03.2011 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panem policjantem z Powiatowej Komendy Policji w Staszowie. Dzieci z uwagą wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa.

<<< więcej


08.03.2011 r. odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Kobiet. Dzieci w odświętnych strojach umiliły ten dzień wszystkim zaproszonym paniom pięknym programem artystycznym.

więcej >>>


W ramach projektu LLZP e-AKADEMII PRZYSZŁOŚCI "Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat" nasze przedszkole odwiedziła młodzież z Gimnazjum nr 1. Wspólna zabawa dała dzieciom wiele przyjemności i radości.

<<< więcej


23 lutego w Przedszkolu nr 4 odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Dzieci wystąpiły w pięknych strojach, zabawa była wspaniała. Na wszystkich buziach gościł uśmiech :)

więcej >>>


28 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy szczególny dzień "DZIEŃ BABCI I DZIADKA". Wszystkie wnuczęta mają nadzieję, że swoim występem podziękowały choć w małym stopniu babciom i dziadkom za ich dobroć i miłość.

<<< więcej


W roku szkolnym 2010/2011 nasze przedszkole ponownie prowadzi zbiórkę zużytych baterii. Gorąco zachęcamy dzieci i rodziców do włączenia się w akcję.

<<< więcej


Aby ubogacić realizację treści ekologicznych w przedszkolu, został zorganizowany Patrol Ekologiczny wśród najmłodszych. Celem takiego patrolu było sprawdzenie czy w okolicy przedszkola jest porządek.

więcej >>>


Przedszkolaki z naszego przedszkola pamiętają o ptakach. Pomagają im przetrwać zimę systematycznie dokarmiając.

<<< więcej


22 grudnia grupa pięciolatków w czasie występu jasełkowego wprowadziła nas w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Występ dostarczył przedszkolakom i zaproszonym Gościom niezapomnianych wrażeń.

więcej >>>


6 grudnia przedszkole odwiedził szczególny Gość - św. Mikołaj. Było wiele radości z mikołajkowych niespodzianek, wszystkie dzieci były uśmiechnięte i zadowolone z odwiedzin Mikołaja.

<<< więcej


25 listopada w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy "Andrzejki". Każda z grup wróżyła sobie na sali oraz pląsała w rytm ulubionych piosenek. Zabawa była przednia :)

więcej >>>


9 listopada -wycieczka grupy 5 latków na pocztę

<<< więcej


Miło nam jest poinformować, że Nasze Przedszkole zdobyło nagrodę specjalną w Wielkim Konkursie Ekologicznym dla Przedszkoli.

Oto prace plastyczne biorące udział w konkursie:

A oto "Mali Artyści" i nagroda, którą wygraliśmy


Dnia 24 września w grupie 5 latków - "Króliczków" odbyło się spotkanie ze studentką medycyny

więcej >>>


 

   

Administrator strony, kontakt: ewa_szymkiewicz@o2.pl