Przedszkole nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Staszowie WITA!

UL. WYSOKA 39, 28-200 STASZÓW, WOJ. ŚWIĘTOKRZYSKIE, tel. (015)-864-22-06 w. 37


Rok przedszkolny 2011/2012


PODZIĘKOWANIE!
Pragniemy gorąco podziękować wszystkim wspaniałym Rodzicom naszych przedszkolaków, którzy aktywnie włączają się w życie Przedszkola, nieustannie wspierają nas dobrym słowem, codziennym uśmiechem, wkładem finansowym oraz poświęcają swój cenny czas. DZIĘKUJEMY!!!


JUŻ WAKACJE!

 Życzymy wszystkim Przedszkolaczkom wspaniałych, bezpiecznych, pełnych przygód i słońca wakacji.

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Przedszkola nr 4 w Staszowie.

DO ZOBACZENIA!!!


29 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012 połączone z pożegnaniem najstarszych grup 6 latków. Wszystkie dzieci, ich rodziców oraz gości przywitała Pani Dyrektor Małgorzata Kazimierska. Dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny, który doprowadził zarówno do uśmiechu jak i wzruszenia. Był to dzień pełen wrażeń. Przyszłym uczniom życzymy sukcesów w szkole oraz miłych wspomnień z przedszkola.

<<< więcej


28 czerwca nasze przedszkole WESOŁO POWITAŁO LATO I WAKACJE. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia "Przygoda niegrzecznej żabki" przygotowanego przez dzieci z grupy 4 latków A i panią Anię Belusiak. Następnie do wspólnej zabawy zaprosili nas artyści z agencji PATIGO. Były więc tańce, konkursy i wspaniałe nagrody. Śmiechom i radości nie było końca.

więcej >>>


27 czerwca dzieci z grup 6 latków A, B i C zostały zaproszone na przedstawienie "BEZPIECZNE WAKACJE" przygotowane przez uczniów z klasy I pod kierunkiem pani Doroty Rogali. Występ oglądaliśmy z ogromnym zainteresowaniem i został on nagrodzony gromkimi brawami. Przedszkolaki podziękowały starszym kolegom za przypomnienie zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

<<< więcej


Wakacje tuż, tuż dlatego w każdej grupie przedszkolnej zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w czasie wakacji. Dzieci z grupy 4 latków A i B obejrzały prezentację multimedialną "BĄDŹ BEZPIECZNY NA WAKACJACH".

więcej>>>


W dniach 21 i 22 czerwca grypy 6 latków A, B i C wybrały się popołudniu wspólnie z rodzicami do Ośrodka Hipoterapii i Rekreacji Konnej w Rytwianach. W czasie wycieczki dzieci dowiedziały się jak żyją konie, jak bezpiecznie się z nimi obchodzić. Każdy przedszkolak mógł spróbować swoich sił w siodle. Atrakcją było pasowanie na jeźdźca po uprzednim wyczyszczeniu kopyta konia. Wiele radości sprawiło dzieciom szukanie złota w piasku, wyścigi w workach, przeciągania liny. Nie zabrakło oczywiście pysznych kiełbasek z grilla. Przeżyliśmy niezapomnianą przygodę, która na długo zostanie w naszej pamięci :)

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA SKŁADAMY RADZIE RODZICÓW Z POSZCZEGÓLNYCH GRUP ZA ZORGANIZOWANIE TAK WSPANIAŁEGO WYJAZDU.

<<<więcej grupa 6 latki A i B

<<< więcej grupa 6 latków C


19 czerwca grupa 5 latków A wybrała się na wycieczkę do TEATRU KUBUSIA W KIELCACH. Dzieci obejrzały spektakl pt. "Przygody Koziołaka Matołka". Wszystko w teatrze było interesujące: scena, kurtyna, niesamowite oświetlenie, widownia.... Kontakt ze sztuką jest jednym z najwspanialszych sposobów rozwijania zdolności dzieci. Do przedszkola wróciliśmy trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni :)

<<< więcej


15 czerwca w grupie 6 latków B odbyły się zajęcia otwarte. Dzieci wysłuchały opowiadania A. Galicy "Bajka o brzydkiej gąsienicy", a następnie rozmawiały o tym jak dbać o przyrodę. Zajęcia były bardzo ciekawe i po raz kolejny przedszkolaki udowodniły jak dużą posiadają wiedzę o ochronie środowiska.

więcej>>>


WIAZYTA W SZKOLE

Dzieci z grupy 6 latków B odwiedziły starszych kolegów z klasy I. Miały możliwość zobaczyć salę lekcyjną, usiąść w ławce i choć przez chwilkę poczuć się już uczniami. Po uśmiechniętych buziach było widać, iż pragną uczęszczać do szkoły. Już niedługo nasze starszaki przekroczą jej próg. Życzymy im powodzenia!

<<< więcej


Dnia 6 czerwca obchodziliśmy w naszej placówce ŚWIĘTO PATRONA - TADEUSZA KOŚCIUSZKI. W tym dniu we wszystkich grupach odbyły się pogadanki przybliżające dzieciom postać tego wielkiego patrioty.

więcej >>>


1 czerwca - DZIEŃ DZIECKA. Niestety deszczowa pogoda pokrzyżowała nasze plany. Mimo tego i tak ten dzień spędziliśmy bardzo wesoło. Nie zabrakło wspólnych pląsów i różnych konkursów. Pani Dyrektor Małgorzata Kazimierska oraz zastępcy burmistrza Pani Henryka Markowska oraz Pan Tomasz Fąfara wręczyli poszczególnym grupom zabawki oraz słodycze. Wszystkim dzieciom życzymy uśmiechu na każdy dzień!!!

<<< więcej


29 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowy dzień - DZIEŃ MAMY I TATY. Każda grupa przygotowała piękną część artystyczną. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Były życzenia, uściski, laurki i kwiaty. Rodzice nie kryli wzruszenia. Był to dzień pełen uśmiechów i radości oraz doskonała okazja do wyrażenia szacunku i miłości do rodziców.

więcej >>>


Dnia 28 maja gościliśmy aktorów z Teatru Art -Re z Krakowa z przedstawieniem "CALINECZKA". Przedszkolaki uczestniczyły czynnie w przygodach Calineczki ucząc się dobroci, uczciwości, opiekuńczości, niesienia pomocy potrzebującym i wdzięczności.
Spektakl dostarczył niezapomnianych wzruszeń i refleksji.

<<< więcej


Miło nam jest poinformować Państwa, że nasze przedszkole zdobyło wyróżnienie w pierwszym etapie konkursu "MAM 6 LAT" organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Składamy serdeczne podziękowania RADZIE RODZICÓW za zaangażowanie i pomoc w realizacji działań umożliwiających przystosowanie dzieci sześcioletnich do edukacji szkolnej.

fot. Robert Wyrzykowski


Dnia 22 maja dzieci z grupy 4 latków A i B zostały zaproszone do Przedszkola nr 8 na obchody DNIA POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI. Święto, przypomina o szacunku jaki powinniśmy żywić dla przyrody "małej i wielkiej Ojczyzny"... Było wesoło i bardzo ekologicznie.

BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA ZAPROSZENIE :)

<<< więcej


Przedszkolaki z grupy 3 latków i 4 latków B wzięły udział w zabawach tropiących na terenie ZPO nr 1. Zabawy przygotowała i poprowadziła Pani Agnieszka Banasik. Aby dojść do celu i wytropić ukryte niespodzianki musiały wykonać różnorodne zadania. Były zagadki słowne, zadania ruchowe. Drogę do celu wyznaczały strzałki.
Dzieci poradziły sobie z zadaniami doskonale i odnalazły ukryte zabawki.

więcej>>>


Dzieci z grupy 6 latków C z myślą o witaminkach postanowiły zrobić zdrową sałatkę jarzynową. Przedszkolaki ochoczo zabrały się do krojenia przyniesionych warzyw. Po pracy był czas na wspólną degustację. Sałatka była bardzo smaczna i szybciutko zniknęła z talerzyków :)

<<< więcej


16 maja grupa 6 latków C reprezentowała nasze przedszkole na PRZEDSZKOLIADZIE 2012. Dzieci zaprezentowały piękny układ wokalno - taneczny "Mój Miś". Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom Jasia - PAŃSTWU BARBARZE I MARCINOWI SKOWRONOM za ufundowanie wspaniałych strojów.

więcej>>>


Dnia 14 maja przedszkolaki z grupy 6 B i C wybrały się z wizytą do przedszkolnej kuchni by dowiedzieć się na czym polega praca kucharza. Pani Helenka wyjaśniła dzieciom jakich przyrządów kuchennych używają panie kucharki w swojej codziennej pracy. Duże zainteresowanie wzbudziła wśród dzieci wielkość garnków, patelni i niektórych naczyń potrzebnych do przygotowywania posiłków dla przedszkolaków.

<<< więcej


11 maja pani Marzenka Nagórka wraz ze swoimi "przedszkolakami" zaprosiła Rodziców na zajęcie otwarte "W krainie kolorów". Rodzice mogli zobaczyć jak świetnie radzą sobie ich pociechy z rozwiązywaniem różnych zadań. Zaproszeni goście mieli okazję przekonać się jak duży wpływ na rozwój ich dzieci ma pobyt w przedszkolu.

więcej>>>


10 maja w ramach obchodów Dnia Ziemi dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w ZIELONYM MARSZU ulicami miasta. Niosąc transparenty i skandując hasła proekologiczne zachęcały mieszkańców Staszowa do większej troski o naszą planetę. W trakcie marszu rozbrzmiewały piosenki o tematyce przyrodniczo -ekologicznej. Dzięki tego typu akcjom w naszych dzieciach, już od najmłodszych lat kształtowane jest poczucie odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę.

<<< więcej


Dnia 8 maja grupy 4 latków udały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Staszowie. Celem naszej wycieczki było zapoznanie się z codzienną pracą strażaka. Dzieci w czasie spotkania oglądały sprzęt pożarniczy oraz uczestniczyły w alarmie próbnym. Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa  jest praca strażaka.

więcej>>>


27 kwietnia Gromada Zuchowa Bractwo Leśnej Przygody działająca przy Szkole Podstawowej nr 1 zaprosiła grupę sześciolatków na pogadankę oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki z pomocą zuszków ćwiczyły umiejętność wzywania pogotowia ratunkowego. Nie zabrakło również wspólnych pląsów. Było to bardzo interesujące spotkanie.

więcej


Dnia 25 kwietnia grupy 4 latków A i B aktywnie włączyły się w obchody DNIA ZIEMI. W tym dniu zostały przeprowadzone zajęcia ekologiczne, na których rozmawialiśmy o znaczeniu przyrody w życiu człowieka. Następnie wyposażeni w gumowe rękawiczki zabraliśmy się za posprzątanie terenu przedszkolnego. Z wielką radością przyznajemy, iż dzieci zaskoczyły nas swoją wiedzą, wrażliwością i dojrzałością ekologiczną.

więcej >>>


Dnia 23 kwietnia dzieci z grupy 6 latków C wybrały się na wycieczkę do TEATRU KUBUSIA w Kielcach na przedstawienie pt. "Przygody Koziołka Matołka". Piękna sceneria, profesjonalni aktorzy, niesamowita muzyka i oświetlenie - wszystko to sprawiło, że oglądanie sztuki stało się ogromnym przeżyciem. Wszyscy pamiętali jak należy zachować się w teatrze. Następnie wzięliśmy udział w  lekcji teatralnej. Do przedszkola wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń :)

<<< więcej


20 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z teatru Art-Re z przedstawieniem "RUBINOWY KSIĄŻE". Spektakl przeplatany orientalną muzyką, przybliżył przedszkolakom egzotykę wschodu. Barwne, piękne kostiumy i scenografia w pełni oddały baśniową atmosferę. Wesołe wątki przedstawienia zapewniły dzieciom dobrą zabawę.

więcej >>>


Dzieci z grup 5 latków A i 5 latków B postanowiły samodzielnie przygotować zdrowe kanapki. W tym dniu przyniosły do przedszkola ulubione produkty spożywcze i ochoczo zabrały się do pracy. Okazało się, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie!

<<< więcej


13 kwietnia grupa 6 latków C wraz ze swoimi rodzicami świętowała szczególny dzień - DZIEŃ MARCHEWKI. Tego dnia dominował kolor pomarańczowy. Były zagadki, zabawy ruchowe i pląsy przy marchewkowych piosenkach. Wspólnie przygotowaliśmy pyszny sok, a na koniec zajadaliśmy się marchewkowym ciastem. Śmiechu było co niemiara - ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był inny od wszystkich - marchewkowy, zakręcony...

więcej >>>


  NASI MALI KIBICE - EURO 2012 :)

W kwietniu odbyła się w naszym przedszkolu sesja fotograficzna, podczas której na chwilę mogliśmy stać się kibicami polskiej drużyny na EURO 2012. Każdy przedszkolaczek z wielkim zaangażowaniem pozował do zdjęć. Sesja wypadła doskonale i teraz pozostaje już tylko czekać na jej efekty.

<<< więcej


  4 kwietnia odbyło się niezwykłe przedstawienie wielkanocne przygotowane przez najmłodszą grupę przedszkolną. Mali aktorzy przebrani w piękne, kolorowe stroje recytowali wierszyki i śpiewali świąteczne piosenki. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Pani Dyrektor Małgorzata Kazimierska podziękowała wszystkim dzieciom za piękne przedstawienie oraz złożyła wszystkim zebranym życzenia.

więcej >>>


W dniu 30 marca maluszki oraz pani Emilka Kowalska zaprosiły rodziców na wiosenne zajęcia otwarte. Rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech w czasie różnych zabaw oraz zajęć plastycznych. Był to dzień pełen wrażeń :)

<<< więcej


26 marca grupa 4 latków A obchodziła wyjątkowy dzień - DZIEŃ MARCHEWKI. Podczas tego pomarańczowego święta dzieci dowiedziały się jakie walory odżywcze płyną ze spożywania warzyw i owoców. Mama Nikodema i mama Michałka wspólnie z dziećmi przygotowały pyszne soki. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe i uśmiechnięte.

więcej >>>


Wiosną każda grupa z naszego przedszkola założyła w kącikach przyrody mini ogródki warzywne. Dzieci z wielkim zapałem obserwują rośliny i cieszą się z ich wzrostu - bardzo o nie dbają poprzez codzienne podlewanie.

<<<więcej


"W ZDROWYM CIELE - ZDROWY DUCH". W marcu odbył się cykl zajęć gimnastycznych poprowadzonych przez mamę Michałka - panią Agnieszkę Banasik, tatę Julci i Szymonka - pana Tomasza Stemborowskiego oraz pana Pawła Foremniaka - studenta AWF. Wspaniała atmosfera panująca na zajęciach zachęcała dzieci do dużej aktywności fizycznej.

więcej >>>


22 marca grupa 4 latków B oraz pani Kasia Stawińska zaprosiła rodziców na wyjątkowe zajęcia oraz przedstawienie pt. "Z Panią Wiosną w zielone gram". Dzieci pochwaliły się przed gośćmi dużą wiedzą o wiosennych oznakach jakie można zaobserwować w otaczającej nas przyrodzie. Następnie rodzice mogli podziwiać piękny występ. Mali aktorzy spisali się doskonale. Rodzice nagrodzili swe pociechy gromkimi brawami. To było prawdziwe wiosenne święto.

<<< więcej


21 marca barwny korowód przedszkolaków przeszedł ulicami niosąc Marzannę, kolorowe gaiki oraz skandując hasło "ŻEGNAJ ZIMO, WITAJ WIOSNO". Dzieci w ten sposób pożegnały zimę, a przywitały wiosnę. Kolorowy pochód zakończył swój przemarsz w ogrodzie przedszkolnym gdzie wspólnie zaśpiewaliśmy wiosenną piosenkę. Był to bardzo radosny dzień.

więcej >>>


"Rach ciach, ciach pokroimy sałatkę zrobimy..." Z przyniesionych do przedszkola owoców maluszki wspólnie zrobiły pyszną sałatkę owocową. Radości było co nie miara, każde dziecko pracowało z wielkim zapałem. Pracy było dużo, ale efekt był wspaniały i bardzo smaczny :)

<<< więcej


"JANUSZ KORCZAK - WYCHOWAWCA O GORĄCYM SERCU". W czasie pogadanek została przybliżona dzieciom postać tego wybitnego pedagoga, a przede wszystkim przyjaciela dzieci.

więcej >>>


"GIMNASTYKA ŁATWA SPRAWA..." 15 marca gościliśmy w grupie 6 latków A panią rehabilitantkę - Adelę Nowicką z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Staszowie. Zaproszony gość poprowadził ćwiczenia kształtujące prawidłową postawę ciała oraz ćwiczenia stóp. Atmosfera spotkania była bardzo miła. Serdecznie dziękujemy.

<<< więcej


W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia poświęcone oszczędzaniu wody i energii. Dzieci wykonały wspólnie plakaty promujące zasady proekologiczne.

więcej>>>


14 marca grupa 6 latków C gościła nauczyciela sztuki - Panią Jolantę Polit. Celem zajęć było wykonanie prac plastycznych na Wojewódzki Konkurs Artystyczny "Sport w sztuce". Celem działań jest popularyzacja wartości, jakie niesie ze sobą czysta, sportowa rywalizacja oraz idea igrzysk olimpijskich.

<<< więcej


Grupę 5 latków B odwiedziła pielęgniarka - Pani Urszula Uklejewska. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi. Zaproszony gość przypomniał przedszkolakom zasady zdrowego odżywiania oraz zasady dbania o higienę osobistą.

więcej>>>


12 marca gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Anetę Nowak - Lis z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie. W czasie pogadanki dzieci zdobyły cenne informacje na temat dbania o bezpieczeństwo swoje, jak również innych. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

<<<więcej


8 marca w grupie 6 latków A odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców przygotowane przez panią Grażynę Haczyk pt. "Wyprawa do Krainy Śniegów i Lodów". Rodzice w czasie ich trwania mogli obserwować swoje dziecko, jego aktywność, umiejętności, wiadomości oraz postępy na tle grupy. Zajęcia zostały zakończone wspólnym wykonaniem zwierzątek z masy solnej.

więcej >>>


Dnia 7 marca dzieci z naszego przedszkola w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 zostały zaproszone na przedstawienie pt. "Na straganie" przygotowane przez uczniów z klasy II pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kałamagi - Pióro. Występ był wspaniały oraz kolorowy, a kostiumy bardzo orginalne. Przedstawienie dostarczyło wszystkim dużo wrażeń, z buzi przedszkolaków nie znikał uśmiech.

<<< więcej


6 marca w grupie 5 latków B odbyły się warsztaty plastyczne związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Zajęcia przygotowała i poprowadziła mama Zosi. Dzieci z wielkim zapałem ozdabiały bombki w kształcie jajek, rezultat przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania :)

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA PANI LUCYNIE GOZDEK

więcej>>>


Dnia 9 lutego odbył się w naszym przedszkolu "Baśniowy Bal Karnawałowy z Kotem w Butach". Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały swoje wymyślne stroje. Bal rozpoczął się od przedstawienia "Kot w Butach" przygotowanego przez uczniów z Gimnazjum nr 1, które dostarczyło dzieciom niezapomnianych przeżyć. Następnie odbyły się tańce, różne konkursy i zabawy. Ten mile spędzony razem czas na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za udział we wspólnej karnawałowej zabawie.

<<< więcej


Miło nam jest poinformować, że nasz przedszkolaczek AMELKA WARCHAŁOWSKA z grupy 6 latków C zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkurie plastycznym "MÓJ MIŚ" w kategorii wiekowej 5- 6 lat. Pani Dyrektor Małgorzata Kazimierska w czasie balu karnawłowego uroczyście dokonała wręczenia dyplomu i nagrody.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

więcej >>>


2 lutego w grupie 5 latków A odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców - "W krainie figur geometrycznych". Podczas zajęć rodzice mieli możliwość zaobserwowania postępów, jakie poczyniły ich pociechy od początku roku szkolnego. Zaproszeni goście chętnie przyłączyli się również do wspólnej zabawy.

<<< więcej


W lutym w grupie 6 latków C odbył się cykl spotkań w ramach programu Akademia Zdrowego Przedszkolaka z uczennicą Anitą Wyką z Gimnazjum nr 1. Hasło akcji to " Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie wiedział". Pogadanki dotyczyły zdrowego odżywiania, higieny osobistej oraz znaczenia ruchu i gimnastyki. Dzieci udzielając odpowiedzi na pytania gościa wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat zdrowia i czystości. Serdecznie dziękujemy za wizytę.

więcej >>>


W grupie 6 latków C 1 lutego odbył się "Dzień bez zabawki". Dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola różne materiały: pudełka, kolorowe opakowania. Dzięki swojej pomysłowości i inwencji twórczej wyczarowały z tych niepotrzebnych przedmiotów różne ciekawe zabawki: samochody, pociągi, domki dla lalek. Głównym celem takich zajęć jest nauczenie dzieci walki z nudą, rozmawiania i bawienia się ze sobą.

<<< więcej


W dniu 26 stycznia obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególną uroczystość - Dzień Babci i Dziadka. Każda grupa przedstawiła wspaniałe przedstawienie. Zaproszeni goście nie szczędzili braw, niejednej babci łezka zakręciła się w oku. Przedszkolaki wręczyły dziadkom upominki i mile spędziły z nimi czas przy wspólnym poczęstunku. Sto lat drodzy DZIADKOWIE!!!

więcej >>>


W roku szkolnym 2011/2012 nasze przedszkole ponownie prowadzi zbiórkę zużytych baterii. Gorąco zachęcamy dzieci i rodziców do włączenia się w akcję.

<<< więcej


19 stycznia w grupie 5 latków B odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Pani Danusia Dyl zaprosiła dzieci w podróż do Krainy Wiecznego Śniegu. Przedszkolakom wyprawa bardzo podobała się. W trakcie zajęć edukacyjnych rodzice mogli obserwować swoje dzieci, ocenić poziom ich wiedzy i umiejętności.

więcej >>>


17 stycznia grupa 6 latków C wybrała się z wizytą do szkolnej biblioteki. Dzięki uprzejmości Pani Katarzyny Cymerys przedszkolaki zwiedziły centrum multimedialne oraz udały się w "podróż między regałami z książkami". Dzieci dziękując za spotkanie obiecały, że często będą odwiedzać bibliotekę, jako stali czytelnicy.

<<<więcej


Przedszkolaki z naszego przedszkola pamiętają o ptakach. Pomagają im przetrwać zimę systematycznie dokarmiając je.

więcej>>>


W magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła nas wystawiając Jasełka grupa 5 latków A. Przedszkolaki w pięknych strojach, przygotowanych przez rodziców wystąpiły przed licznie zgromadzoną publicznością. Nasi mali artyści jak zwyle stanęli na wysokości zadania, wzruszając wszystkich obecnych swym występem.

<<< więcej


W grudniu grupa 5 latków B dzięki uprzejmości Rodziców Zosi odwiedziła Fabrykę Bombek GMC w Staszowie. Dzieci poznały tajniki powstawania pięknych, kolorowych ozdób świątecznych. Wystawa różnorodnych bombek zachwyciła wszystkich. To była wspaniała wycieczka :)

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

więcej>>>


15 grudnia grupa 4 latków A zaprosiła swoich rodziców na zajęcia otwarte. Dzieci chętnie prezentowały swoje umiejętności. Do zajęć włączyli się również rodzice, pokazując swoim dzieciom jak świetnie potrafią się bawić. Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy!

więcej >>>


Miło nam jest poinformować, że Nasze Przedszkole otrzymało CERTYFIKAT IV edycji programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" na rok szkolny 2011/2012.

<<< więcej


Zima już tuż, tuż postanowiliśmy więc porozmawiać wspólnie z dziećmi o potrzebie dokarmiania zimą zwierząt, szczególnie ptaków. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną poświęconą tej tematyce. Po zajęciach wyszliśmy do ogrodu przedszkolnego, aby nasypać ziarenek do zawieszonych karmników, przy okazji nakarmiliśmy dzikie kaczki pływające po rzece w pobliżu naszego przedszkola :)

więcej >>>


W dniu 7 grudnia nasze przedszkole odwiedził górnik z Kopalni Siarki SIARKOPOL w Grzybowie. Dzieci dowiedziały się jakie narzędzia i maszyny są potrzebne górnikowi do pracy. Podziwiały również galowy strój górniczy. Przedszkolaki odwdzięczyły się panu górnikowi za ciekawe opowieści wierszykiem, piosenką oraz wręczyły gościowi kwiaty.

<<< więcej


W środę 30 listopada wszystkie grupy przedszkolne bawiły się wesoło z okazji Andrzejek. Przedszkolaków odwiedziły wróżki, które wprowadziły tajemniczą atmosferę. Wszyscy wróżyliśmy sobie: rzucaliśmy monetą do wody, przepowiadaliśmy przyszłość. Andrzejki były wspaniałą zabawą, wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni.

więcej >>>


W dniu 29 listopada zawitała do naszego przedszkola grupa prawdziwych cyrkowców z Agencji Artystyczno -Cyrkowej "Cascada". Ubrani w barwne stroje prezentowali wspaniałe i zabawne sztuczki. Był też tresowany dalmatyńczyk, który chętnie przeskakiwał przez obręcze i tańczył. Cyrk dostarczył przedszkolakom wielu wrażeń i uśmiechów na twarzach.

<<< więcej


W dniu 25 listopada najmłodsza grupa przedszkolaków w ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia wybrała się do Publicznej Biblioteki w Staszowie. Każdy maluszek trzymał w ramionach swojego pluszowego przyjaciela. W czasie wizyty zabawom nie było końca. Ten dzień był naprawdę wyjątkowy i "misiowo" udany.

więcej >>>


23 listopada dzieci z grupy 6 latków C odwiedziły pracownię krawiecką. Pani krawcowa przybliżyła przedszkolakom swoją pracę. Zwróciła uwagę na przybory potrzebne do pracy (min.: maszynę do szycia, nici, igły, nożyczki, naparstek, mydełko krawieckie). To było miłe i ciekawe spotkanie. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

<<< więcej


Dzień 10 listopada był dla naszych maluszków szczególnie ważny. Tego dnia odwiedzili ich na zajęciach rodzice. Dzieci po raz pierwszy mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami: tańcem, śpiewem oraz pracami plastycznymi. Gorąco dziękujemy wszystkim przybyłym na zajęcia gościom.

więcej >>>


10 listopada przedszkolaki z grupy 5 latków odwiedziły szkolną bibliotekę. Małych gości serdecznymi słowami przywitała Pani Beata Wojtasińska. Przedszkolaki mogły obejrzeć bogato ilustrowane publikacje książkowe, zadać pytania oraz skorzystać z centrum multimedialnego. Zadowolone i zachęcone dzieci deklarowały powrót do biblioteki w niedługim czasie.

<<< więcej


9 listopada dzieci z grup 5 latków A i B wybrały się na pocztę, aby przyjrzeć się pracy urzędników pocztowych. Pan urzędnik opowiedział przedszkolakom o drodze listu od nadawcy do adresata i zapoznał z wymogami, które trzeba spełnić przy nadaniu przesyłki. Wycieczka okazała się bardzo interesująca i dzieci wracały do przedszkola pełne miłych wrażeń.

więcej >>>


27 października nasze przedszkole odwiedzili Policjanci z psami. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w domu, na ulicy czy placu zabaw i zachowaniu się w stosunku do zwierząt. Policjanci udzielali dzieciom wskazówek jak należy zachować się w spotkaniu z nieznanym psem, jaką przyjąć postawę, by pies nie wyrządził krzywdy.

<<< więcej


Pragnąc uczcić kolejną rocznicę pontyfikatu Papieża Jana Pawła II grupa 4 latków A i B w imieniu wszystkich przedszkolaków z naszego przedszkola zapaliła znicze i złożyła kwiaty pod pomnikiem Ojca Świętego.

więcej >>>


W poszukiwaniu "darów jesieni" grupa 4 latków A wybrała się na wycieczkę do parku. Dzieci zbierały kasztany, żołędzie, kolorowe liście, rozpoznawały drzewa. Było pięknie, kolorowo i pachnąco. Przyniesione dary przyrody zostały umieszczone w kąciku przyrodniczym. 

<<< więcej


29 września 2011 r. w grupach 5 latków gościliśmy panią Anetę Nowak - Lis z Komendny Powiatowej Policji w Staszowie. Zaproszony Gość zwrócił dzieciom uwagę na potrzebę troski o własne bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na zkończenie policjanci udostępnili najmłodszym policyjny radiowóz, w którym każdy mógł zasiąść za kierownicą i poczuć się jak prawdziwy policjant.

więcej >>>


Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki - czyli robimy sałatkę owocową! Korzystając z jesiennych darów sadu dzieci z grup 4 latków A i B przygotowały pyszną sałatkę owocową. Było bardzo dużo pracy, ale opłaciło się - była pyszna! Wszystkim smakowała :)

<<< więcej


W piękny słoneczny wrześniowy dzień dzieci z grupy 4 latków B wybrały się w teren, na poszukiwanie drzew owocowych, o których tyle ostatnio mówiły, słuchały i śpiewały na zajęciach dydaktycznych. Udało nam się znaleźć drzewa jabłoni, gruszy, śliwy, orzecha.

więcej>>>


Nasze przedszkole przystąpiło po raz drugi do Wielkiego Konkursu Ekologicznego dla przedszkoli. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie prac plastycznych  związanych tematycznie z hasłem tegorocznej akcji "Lasy to życie - chrońmy je".

Przedszkola oraz uczestnicy głosowania na prace konkursowe mają szansę wygrać bardzo atrakcyjne nagrody!

Głosowanie trwa od 17.10.2011 r. do 24.10.2011 r.

Więcej szczegółów na stronie www.buliba.pl

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA!!!


W dniu 08.09.2011 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panią policjantką z Powiatowej Komendy Policji w Staszowie. W spotkaniu wzięły udział przedszkolaki z grup sześciolatków. Dzieci z uwagą wysłuchały pogadanki oraz obejrzały prezentację dotyczącą przepisów ruchu drogowego.

<<< więcej


 

Administrator strony, kontakt: ewa_szymkiewicz@o2.pl