Przedszkole nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Staszowie WITA!

UL. WYSOKA 39, 28-200 STASZÓW, WOJ. ŚWIĘTOKRZYSKIE, tel. (015)-864-22-06 w. 37


  Rok przedszkolny 2012/2013


PODZIĘKOWANIE!!!


Pragniemy gorąco podziękować wszystkim wspaniałym Rodzicom naszych Przedszkolaków, którzy aktywnie włączają się w życie Przedszkola, nieustannie wspierają nas dobrym słowem, codziennym uśmiechem, wkładem finansowym oraz poświęcają swój cenny czas.

DZIĘKUJEMY!!!


JUŻ WAKACJE !!!!!!!!!

Wszystkim Przedszkolakom życzymy udanych, pogodnych, bezpiecznych, pełnych wrażeń wakacji oraz dużo odpoczynku.

DO ZOBACZENIA!


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Dnia 27 czerwca odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/ 2013. Uroczystość rozpoczęła się od pięknie zatańczonego poloneza przez dzieci z grupy 6 latków B i C. Pani Dyrektor Małgorzata Kazimierska powitała wszystkich zaproszonych Gości, następnie podziękowała nauczycielom za ich trud włożony w edukację najmłodszych oraz rodzicom za szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola. Pani Wicedyrektor Dorota Dalach dokonała podsumowania całorocznej pracy naszej placówki. Przedszkolaki z grupy 6 latków A przedstawiły krótki program artystyczny. Następnie wierszem i piosenką dzieci z grup 5 latków pożegnały swoich starszych kolegów żegnających się z przedszkolem. Absolwentom dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i życzymy samych sukcesów w szkole.

więcej >>>


SPOTKANIE ADAPTACYJNE

17 czerwca odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie adaptacyjne dla dzieci, które pierwszy raz przekroczą we wrześniu próg przedszkola. Spotkanie miało na celu oswojenie dzieci z nową dla nich sytuacją, zapoznanie z nauczycielkami, salą. Maluszki brały udział w wielu ciekawych integracyjnych i tanecznych zabawach. Rodzice bardzo chętnie włączyli się do wspólnej zabawy.

,,Pierwsze koty za płoty". Przedszkole bez taty i mamy nie będzie już takie straszne...

<<< więcej


ŚWIĘTO RODZINY

7 czerwca był szczególnym dniem w naszym przedszkolu. To właśnie w tym dniu obchodziliśmy ŚWIĘTO RODZINY. Wszystkich wspaniałych Gości powitała Pani Dyrektor Małgorzata Kazimierska, następnie głos zabrała pani Wiceburmistrz Henryka Markowska, która dokonała otwarcia uroczystości. Dzieci z grupy 5 latków A zaprezentowały piękny układ taneczny "Pluszowy Miś ".

ŚWIĘTO RODZINY to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Podczas imprezy wszyscy bawiliśmy się świetnie z sympatycznym Klaunem Piko. Niezapomniane wrażenia na długo pozostaną w pamięci małych i dużych uczestników.

<<< więcej


WIZYTA W SZKOLE

Dnia 5 czerwca dzieci z grupy 4 latków A odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1. Najmłodsi pod kierunkiem swoich opiekunów zwiedzali szkołę: sale lekcyjne, szatnię, świetlicę. Z uwagą słuchały opowieści jak wygląda życie ucznia w szkole. Przedszkolaki mogły same poczuć się, jak uczniowie i zająć miejsca w szkolnych ławkach, a nawet pisać kredą po tablicy - bardzo im się to spodobało. Niezabrakło również wspólnych pląsów i zabaw.

Bardzo dziękujemy pani Agnieszce Banasik za miłe spotkanie.

więcej >>>


DZIEŃ DZIECKA

3 czerwca z okazji DNIA DZIECKA Pani Dyrektor ZPO nr 1 Małgorzata Kazimierska oraz Pani Wicedyrektor Dorota Dalach w imieniu wszystkich pracowników przedszkola złożyły przedszkolaczkom najserdeczniejsze życzenia: moc uśmiechów i radości, samych wspaniałych chwil, spełnienia wszystkich marzeń. Aby umilić ten wyjątkowy dzień każda grupa otrzymała piękne zabawki oraz słodycze.

<<< więcej


AFRYKAŃSKA WYPRAWA

3 czerwca pani Ewa Szymkiewicz zaprosiła maluszków na afrykańską wyprawę. Po spakowaniu plecaka wyruszyliśmy w podróż. Wędrując przez dżunglę musieliśmy bardzo uważać, by nie spotkać lwa czy węża. W końcu dotarliśmy do wioski, gdzie mieszka nasz przyjaciel "Bambo". Rozmawialiśmy o kontynencie, kulturze i sposobie ubierania się oraz o zwierzętach, które tam mieszkają. Wiele radości sprawił nam wspólnie zatańczony afrykański taniec, a dziewczynki w nowych spódniczkach prezentowały się rewelacyjnie :) Na koniec podróży zajadaliśmy się "Bananami w czekoladzie". To była pełna przygód wyprawa, którą zapamiętamy na długi czas.

więcej >>>


DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

W maju grupę 6 latków A odwiedzili uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Staszowie. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z symbolami i zwyczajami państw europejskich oraz kształtowanie wśród przedszkolaków poczucia przynależności narodowej i europejskiej. Dzieci korzystały z mapy Europy, zaznaczając miejsca sąsiadów Polski oraz poznawały flagi państw europejskich. Przygotowane zagadki oraz zabawy ruchowe wyzwalały w dzieciach radość i zachęcały do aktywnego udziału. Poprzez takie zajęcia i zabawy uświadamiamy dzieciom, że istnieją inne narody, z którymi należy żyć w przyjaźni i współpracować w każdej dziedzinie życia.

<<< więcej


III MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

Dnia 24 maja podczas Gali Finałowej w Galerii Korona w Kielcach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pod hasłem "I DZIEWCZYNY I CHŁOPAKI, PRAGNĄ POZNAĆ ZDROWIA SMAKI". W kategorii dzieci w wieku przedszkolnym III miejsce zajęła Aleksandra Bielecka z grupy 4 latków A. Wręczeniu nagród towarzyszyła wspólna zabawa z wodzirejem, a także ciekawe konkursy dotyczące zdrowego odżywiania.

OLI I PANI MARZENCE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!!

więcej >>>


WYCIECZKA DO TEATRU "KUBUŚ" W KIELCACH

23 maja grupa 5 latków B wybrała się na wycieczkę do Teatru "KUBUŚ" w Kielcach na spektakl "Super Piotruś Pan". Dzieci już od pierwszych chwil od rozpoczęcia przedstawienia przeniosły się w krainę "Piotrusia Pana". Najmilej wspominamy postać Kapitana Haka oraz jego załogę - Piratów, którzy mimo groźnego wizerunku okazali się bardzo sympatycznymi i naiwnymi bohaterami. Dzieci obejrzały przedstawienie z ogromnym zainteresowaniem, a swój zachwyt wyraziły gromkimi brawami. Po jego zakończeniu odbyły się warsztaty teatralne, dzięki którym poznaliśmy tajniki teatru. WYCIECZKA BYŁA WSPANIAŁA :)

<<< więcej


WYCIECZKA DO PACANOWA

17 maja dzieci z grupy 6 latków A wyruszyły w niezwykłą podróż do Krainy Bajek, która znjduje się w Centrum Bajki Europejskiej w Pacanowie. Świat bajki okazał się kolorowy i bajkowy- na dzieci czekał pędzący pociąg Koziołka Matołka, a w nim wróżka, która zaprosiła wszystkich do podróży z bajką. Ogromne wrażenie na przedszkolakach wywarł Zaczarowany Ogród: ogromne kwiaty, niezwykły kwiat paproci, lekkie jak piórko kamienie, a w zakamarkach do odnalezienia: najprawdziwszy skrzat z latarnią i śpiąca w kwiatach Calineczka. Podróż bajkowym, interaktywnym pociągiem sprawiła, że wszyscy poczuliśmy się jak prawdziwi podróżnicy. TO BYŁA NIEZAPOMNIANA WYPRAWA!

więcej >>>


ROBIMY SAŁATKĘ WARZYWNĄ

16 maja przedszkolaki z grupy 6 latków A postanowiły zrobić zdrową sałatkę warzywną. Dzieci nie mogły doczekać się krojenia swoich warzyw. Zanim jednak to nastąpiło musiały się odpowiednio przygotować: umyły ręczki i założyły fartuszki. Gdy wszystkie warzywa były już pokrojone, pani doprawiła sałatkę do smaku, a dzieci wymieszały ją tak, żeby wszystkie składniki dokładnie się połączyły. Sałatka była wyśmienita.

WIELKIE GRATULACJE DLA MAŁYCH KUCHARZY!

<<< więcej


6 LATKI Z WIZYTĄ W KUCHNI

15 maja w związku z realizacją tygodniowego tematu "MALI KUCHARZE" dzieci z grupy 6 latków A i C wybrały się z wizytą do przedszkolnej kuchni. Miały okazję zapoznać się bliżej z miejscem, gdzie przygotowane są pyszne śniadania i obiadki dla przedszkolaków, przyjrzały się z bliska pracy pań kucharek oraz urządzeniom i innym przedmiotom wykorzystywanym w kuchni, mogły pochwalić się znajomością nazw i określeniem czynności niektórych z nich.

więcej >>>


PRZEDSZKOLIADA 2013

8 maja dzieci z grupy 6 latków A reprezentowały nasze przedszkole na scenie Staszowskiego Ośrodka Kultury w czasie Przeglądu Przedszkoli "Przedszkoliada 2013". Mali artyści zatańczyli "Menueta". Układ taneczny został przygotowany przez panią Bożenę Adamkiewicz i panią Beatę Orszulak. Opowieściom, przeżyciom i radości po występie nie było końca :) Po występach oglądaliśmy wystawę prac plastycznych wykonanych przez przedszkolaków.

Jesteśmy dumni z naszych roztańczonych dzieci!

Rodzicom serdecznie dziękujemy za piękne stroje.

<<< więcej


W BAWIALNI "EWY"

Tym razem do Bawialni "EWY" została zaproszona przez Państwo Bartłomiejczuk grupa 4 latków A. Na naszych przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji: zjeżdzalnie, trampoliny, drabinki, basen z piłkami, różnorakie pojazdy. To był z pewnością bardzo wesoły dzień.

ZA ZAPROSZENIE DZIĘKUJEMY!!!

więcej >>>


Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ

Dnia 7 maja przedszkolaki z grupy 6 latków C wybrały się z wizytą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie. Strażacy pokazali nam wozy strażackie, które uczestniczą w akcjach pożarniczych. Dzieci dowiedziały się także,w jakich sytuacjach wzywa się straż pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują zwierzęta. Mogły również utrwalić sobie numer alarmowy 112 i 998. Dzięki tej wizycie wiemy jak trudna, ważna i odpowiedzialna jest praca strażaka. Spotkanie wywarło ogromne wrażenie na przedszkolakach i rozbudziło w nich pasje strażackie. Dziękujemy gościnnym strażakom za ciekawie i mile spędzony czas.

<<< więcej


WYCIECZKA DO TEATRU "KUBUŚ" W KIELCACH

30 kwietnia dzieci z grupy 6 latków B uczestniczyły w wycieczce do Teatru "KUBUŚ" w Kielcach. Mieliśmy przyjemność obejrzeć najnowszy spektakl pt. "Amelka, Bóbr i Król na dachu". Jest to przezabawna historia o przyjaźni, miłości i poznawaniu świata. Choć tytułowej bohaterki nie omijają troski i trudności, nie brak tu nadziei, optymizmu oraz oczywiście pozytywnego finału, w którym dobro wygrywa ze złem. Postaci w tej opowieści są niezwykle barwne i wyraziste, pełne ciepłego humoru. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych. Do przedszkola wróciliśmy troszkę zmęczeni, ale za to pełni wrażeń.

więcej >>>


W BAWIALNI "EWY"

26 kwietnia dzieci z grupy 5 latków B wybrały się do Bawialni "EWY". Labirynty, tory przeszkód, drabinki, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami to atrakcje, które wywołały u dzieci ogromną ekscytację oraz świetną zabawę. Do przedszkola wracaliśmy bardzo zadowoleni :)

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PAŃSTWU KATARZYNIE I ŁUKASZOWI BARTŁOMIEJCZUK ZA ZAPROSZENIE!!!

<<< więcej


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

Dzieci z Przedszkola nr 4 w Staszowie doskonale wiedzą, że środowisko naturalne jest naszym najcenniejszym dobrem, dlatego też trzeba o nie bezwzględnie dbać. Światowy Dzień Ziemi był świetną okazją dla przypomnienia przedszkolakom jak ważne jest czyste powietrze, woda w otaczającym nas środowisku. Z okazji tego święta odbyły się w grupach zajęcia, których celem było rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz zapoznanie dzieci z pojęciem "recykling" i istotą segregowania śmieci.

Oto fotorelacja z zajęć w grupie 6 latków A...

więcej >>>


SPOTKANIE Z PANIĄ LEŚNIK

W dniu 17 kwietnia w grupach 4 latków A i B odbyło się spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Staszów. Zaproszony gość opowiadał o swojej pracy. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały ciekawą prezentację multimedialną poświęconą miaszkancom lasu. Pani leśnik przypomniała przedszkolakom jak należy zachowywać się w lesie, aby zostać prawdziwym przyjacielem przyrody.

Bardzo serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Staszów za owocną współpracę z naszym przedszkolem.

<<< więcej


WIZYTA W BIBLIOTECE

W kwietniu w ramach programu "Podskokami w stronę szkoły" dzieci z grupy 4 latków A i B wybrały się do biblioteki szkolnej. Przedszkolakom towarzyszyły harcerki ze szkolnej drużyny. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem i pracą bibliotekarki. Odbył się bardzo ciekawy konkurs literacki "Jaka to bajka?". Harcerki nawiązały świetny kontakt z dziećmi i nauczyły je kilku ,,harcerskich zabaw" tj. "Mały zuch", "Donna", "W dalekiej Afryce". Za mile spędzony razem czas DZIĘKUJEMY!

więcej >>>


ZIELONE KANAPKI

W końcu doczekaliśmy się pierwszych warzyw w naszym przedszkolnym ogródeczku. Szczypiorek i rzeżucha - te zielone witaminki, chociaż mają specyficzny zapach, są naturalnym źródłem wielu witamin i składników mineralnych. Nikogo nie trzeba było przekonywać do ich spróbowania, bo dowiedzieliśmy się, że te wspaniałe roślinki wspomagają przemianę materii i mają właściwości bakteriobójcze. Kanapeczki smakowały wyśmienicie :)

<<< więcej


FESTIWAL TAŃCA - PACANÓW 2013

Dnia 9 kwietnia odbył się w Pacanowie II Festiwal "TAŃCZĄCE PRZEDSZKOLAKI". Nasze przedszkole jako jedyne reprezentowało Miasto i Gminę Staszów. Dzieci z grupy 5 latków A zatańczyły taniec nowoczesny "Pluszowy Miś" przygotowany pod kierunkiem pani Anny Belusiak. Uwieńczeniem sukcesów naszych uczestników było zdobycie wyróżnienia i wspaniałego pucharu. Młodym artystom bardzo GRATULUJEMY :)

Organizatorom serdecznie dziękujemy za rewelacyjną zabawę!!! 

więcej >>>


POLSKA - MOJA OJCZYZNA

8 kwietnia w grupie 5 latków A odbyły się zajęcia "Polska moja ojczyzna" przygotowane przez panią Beatę Chmiel. Celem zajęć było przybliżenie przedszkolakom słowa patriotyzm,  przywiązanie do swej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, do obyczajów i kultury narodowej oraz utrwalenie wiedzy o symbolach narodowych. A wszystko po to, aby w najmłodszych zaszczepiać ducha patriotyzmu i miłość do kraju ojczystego.

<<< więcej


SPOTKANIE Z TEATREM

W dniu 5 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów teatru Art Re z przedstawieniem "MAŁPKA FIKI". Spektakl opowiada o małej podróżniczce - małpce Fiki. Przyjeżdża ona z Afryki i przez chwilę mieszka w wiejskim gospodarstwie. Poznaje mieszkańców kurnika, stajni i chlewika.
Jej nowymi przyjaciółmi zostają: kot, pies, świnka, kogut i królik. Spektakl zwraca uwagę, że mimo różnic, każdy wymaga akceptacji i zrozumienia. Ta reguła powinna obowiązywać w świecie ludzi i zwierząt.

więcej >>>


PRZEDSTAWIENIE "WIOSNA"

5 kwietnia mieliśmy przyjemność ogladać przedstawienie "WIOSNA" przygotowane przez uczniów klasy II A pod kierunkiem pani Jolanty Gomuły. Pięknie przebrani aktorzy śpiewali i recytowali wiersze o tematyce wiosennej. Przedstawienie dostarczyło widzom wiele radości i pozytywnych wrażeń. Trud i zaangażowanie uczniów i pani Joli zasłużyły na uznanie i gorące podziękowania.

WIOSNO CZEKAMY NA CIEBIE :)

<<< więcej


MINI OGRÓDEK WARZYWNY

W oczekiwaniu na wiosnę każda grupa z naszego przedszkola założyła w kącikach przyrody mini ogródki warzywne. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, co jest potrzebne roślinom do prawidłowego rozwoju; poznały także zasady pielęgnacji wysianych warzyw.
Pamiętając o tym, jak ważna dla roślin jest woda, dzieci codziennie podlewają swoje "uprawy"  i obserwują jak z dnia na dzień zmieniają się nie do poznania.

więcej >>>


ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Dzieci z grupy 6 latków A wspólnie z panią Bożeną Adamkiewicz w imieniu wszystkich przedszkolaków złożyły świąteczne życznia Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom ZPO nr 1 w Staszowie.

<<< więcej


PRZEDSTAWIENIE WIELKANOCNE

27 marca w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie wielkanocne przygotowane przez dzieci z grupy 4 latków A pod kierunkiem p. Marzanny Nagórki oraz p. Renaty Zielińskiej. Mali aktorzy zaprezentowali zaproszonym gościom wiersze i piosenki o tematyce wielkanocnej.
Pani dyrektor Dorota Dalach podziękowała za piękne przedstawienie oraz złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

więcej >>>


WITAJ WIOSENKO!

Dzieci z grupy 5-latków A wspólnie z p. Anną Belusiak i p. Beatą Chmiel zaprosiły rodziców oraz wszystkie koleżanki i kolegów z naszego przedszkola na wspólne powitanie Pani Wiosny. Z tej okazji przygotowały przedstawienie teatralne pt. "Witaj Wiosenko". Najbardziej wyróżniał się strój Pani Wiosny, bo ona tego dnia była dla nas najważniejsza. W przedstawieniu nie zabrakło także wiosennego słońca, jaskółek, bociana, wiosennych kwiatów, bo z tymi darami przyszła Pani Wiosna. Wszystkim dzieciom bardzo podobał się występ, czego dowodem były ogromne brawa.

<<< więcej


DZIEŃ MARCHEWKI

20 marca w grupie maluszków w ramach realizacji programu Kubusiowi Przyjaciele Natury obchodziliśmy wyjątkowy dzień - DZIEŃ MARCHEWKI. W tym dniu dzieci ubrały pomarańczowe stroje, przyniosły wspaniałe okazy marchewek. Wszyscy bawiliśmy się wspólnie, piliśmy sok marchewkowy, chrupaliśmy marchewkę, jedliśmy ciasto marchewkowe. Po  takiej dawce witamin i zabawy na pewno wszystkie 3 latki będą zdrowe i uśmiechnięte.

więcej >>>


ŻYJEMY ZDROWO :)

20 marca wszystkich przedszkolaków czekało wielkie wyzwanie - wykonanie zdrowych kanapek, surówek oraz soków. Takie zajęcia kulinarne to sama przyjemność. Świeże warzywa i owoce to doskonałe produkty, które świetnie smakują i mają mnóstwo witamin. Po starannym umyciu rączek i przygotowaniu stanowisk, wszyscy razem zabraliśmy się do "ciężkiej" pracy. Wykonane przysmaki wyszły nie tylko smaczne, zdrowe, ale i piękne. BRAWO DLA MAŁYCH KUCHARZY!!!

<<< więcej


SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANTKĄ

 "Kiedy światło jest zielone
 można przejść na drugą stronę,
 a gdy świeci czerwone
 przechodzenie zabronione"

19 marca gościliśmy w naszym przedszkolu panią policjantkę
z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.
Zaproszony gość opowiadał dzieciom o swojej pracy, bezpiecznym poruszaniu się na jezdni oraz ograniczonym zaufaniu do obcych. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

więcej >>>


SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

18 marca w ramach obchodów DNI PROFILAKTYKI gościliśmy w naszym przedszkolu pielęgniarki: panią Urszulę Uklejewską i panią Monikę Żyłę, które opowiedziały nam o swojej pracy, prawidłowym odżywianiu i higienie osobistej. Panie bardzo chętnie odpowiadały na wszystkie pytania przedszkolaków. Dzieci obejrzały film instruktażowy wskazujący właściwe zachowania w różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się wydarzyć oraz mogły poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomie resuscytacyjnym.

<<< więcej


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniu 14 marca odbyły się w naszym przedszkolu Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci 5 i 6-cio letnich. Zaproszony Kapłan zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy i śpiewu przy akompaniamencie gitary. Był wzruszony, tym, że dzieci z naszego przedszkola czynnie uczestniczą w katechezie i dobrze poznały cele i obrzędy zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

więcej >>>


Z WIZYTĄ W KUCHNI

11 marca dzieci z grupy 4 latków A zwiedziły przedszkolną kuchnię. Pani Helenka opowiedziała nam o pracy pań kucharek. Przedszkolaki miały możliwość porównać wielkość garnków i niektórych naczyń, z których panie korzystają przygotowując posiłki. Dowiedziały się również o bezpiecznych zasadach korzystania z wszystkich pokazanych sprzętów kuchennych. Dziękujmy Paniom z kuchni za miłe przyjęcie i pyszne obiadki :)

<<< więcej


KOZIOŁEK NIEMATOŁEK

W dniu 8 marca w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie "Koziołek Niematołek".  Spektakl wystawili aktorzy teatru "Art.-Re" z Krakowa. Bajka opowiada o perypetiach znanego wszystkim sympatycznego koziołka. Tym razem bardzo mądry Koziołek Niematołek wyrusza w świat, zabierając ze sobą dzieci. Odwiedzają Afrykę, Azję, Amerykę Północną i Grenlandię. Poznają nowe kultury, obyczaje i języki. Celem spektaklu jest pokazanie różnorodności w kulturach świata.

więcej >>>


PRZEDSZKOLNE MUZYKOWANIE

W dniach 4 - 8 marca w grupie maluszków cały tydzień poświecony był muzyce. Celem tych zajęć było: rozwijanie aktywności i kreatywności u dzieci, rozwijanie umiejętności wypowiadania się przez muzykę, uczestniczenie w zabawach rytmicznych. Dzieci rozpoznawały instrumenty po dźwiękach, nazywały je, różnicowały dźwięki głośne i ciche, wykonywały akompaniament do piosenek na instrumentach perkusyjnych. Z przyjemnością wysłuchaliśmy kilku melodii zagranych na pianinie przez panią Anię Belusiak. Wielką frajdą dla maluszków było samodzielne wykonanie grzechotek. To był wspaniały TYDZIEŃ MUZYKI :)

<<< więcej


PRZEDSZKOLAKI ZWIEDZAJĄ ZABYTKI STASZOWA

5 marca w piękny słoneczny dzień dzieci z grupy 6 latków udały się na spacer po naszym mieście. Celem wycieczki było pokazanie najmłodszym piękna rodzinnego miasta oraz budzenie zainteresowania własną "małą Ojczyzną". Przedszkolaki zwiedziły kościół św. Bartłomieja oraz Ratusz. Panie przybliżyły dzieciom historię tych miejsc. Czas bardzo szybko uciekał, a my nawet się nie spostrzegliśmy kiedy trzeba było wracać do przedszkola. To był wyjątkowy spacer.

więcej >>>


GRUPY W NASZYM PRZEDSZKOLU W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

POZNAJMY SIĘ :)

<<< więcej


ZAJĘCIA OTWARTE GRUPA 6 LATKI C

W grupie 6 latków C dbyły się 28 lutego zajęcia otwarte dla rodziców przygotowane przez panią Grażynę Haczyk. Była to okazja, aby rodzice zobaczyli jak wyglądają zajęcia w przedszkolu oraz jak bawią się i pracują ich pociechy. Dzieci z dużym zainteresowaniem rozwiązywały kolejne zadania stawiane przed nimi dotyczące pór roku.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

<<< więcej


PRZEDSTAWIENIE "NIEZWYKŁY LAS POCAHONTAS"

14 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu Agencję Artystyczną MAGIK z przedstawieniem pod tytułem "NIEZWYKŁY LAS POCAHONTAS". Przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły losy tytułowej bohaterki. Kolorowa scenografia, humor i barwne postacie przyciągały uwagę małych widzów. Spektakl uwrażliwił dzieci na krzywdę innych osób oraz pokazał, że zwierzęta podobnie jak ludzie mogą również odczuwać ból. Przedstawienie zachęcało do ochrony środowiska naturalnego oraz opieki i dokarmiania leśnych mieszkańców zimą.

więcej >>>


SPOTKANIE Z ZUCHAMI

Dnia 13 lutego dzieci z grupy 5 latków B uczestniczyły w zbiórce Gromady Zuchowej Bractwa Leśnej Przygody działającej przy Szkole Podstawowej nr 1. W czasie tego spotkania przedszkolaki uczyły się kiedy i w jaki sposób wezwać pomoc pogotowia ratunkowego. Mogły zobaczyć przykładową reanimację prowadzona na fantomie. Nie zabrakło również wspólnych pląsów, które dostarczyły dzieciom wiele radości. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. DZIĘKUJEMY !

<<< więcej


ZIMOWE SPACERKI

Korzystając z uroków zimy przedszkolaki chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Podczas spacerów obserwowaliśmy przepiękne zimowe krajobrazy: oszronione drzewa, krzewy. Pamiętaliśmy również o głodnych ptaszkach przynosząc im okruszki i ziarenka. Pomimo, że mróz nas szczypał w nosy, nie przeszkodziło to nam. Po takich zimowych spacerkach na dzieci czekał gorący obiadek :)

więcej >>>


MALUJEMY OBRAZ

8 lutego przedszkolaki z grupy 5 latków B wspólnie z uczniami klasy I malowały swój pierwszy tryptyk. Dzięki pani Lucynie Gozdek dzieci poznały nową technikę plastyczną - malowanie farbami olejnymi na płótnie. Zabawa w malarzy była wyśmienita, trochę ubrudziliśmy się, ale było warto - obraz wyszedł wspaniale.

<<< więcej


Mam za swym okienkiem
mały karmnik z drzewa,
bo małe ptaszynki
dokarmiać potrzeba.

Dnia 6 lutego pani Ewa Szymkiewicz zaprosiła przedszkolaków na obejrzenie prezentacji multimedialnej poświęconej dokarmianiu zwierząt zimą. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że bez pomocy człowieka wiele zwierząt, w tym ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Dokarmianie "skrzydlatych przyjaciół" to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt.

więcej >>>


WIZYTA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W lutym dzieci z grupy 5 latków A odwiedziły szkolną bibliotekę w ZPO nr 1. Pracująca tam pani Beata Wojtasińska opowiedziała nam o swojej pracy, funkcjonowaniu biblioteki, a przede wszystkim utwierdziła dzieci w tym, że książka jest naszym przyjacielem i źródłem ogromnej wiedzy. Później przedszkolaki mogły zobaczyć regały z książkami i poznać zakamarki biblioteki.

<<< więcej


SPORT TO ZDROWIE !

1 lutego zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 1, aby wziąć udział z zabawach sportowych. Nasze dzieci z grupy 5 latków A wspaniale bawiły się z  uczniami klasy I. Przedszkolaki wykazały się niezwykłą kondycją fizyczną. Na zakończenie pani Małgorzata Szymańska, która poprowadziła zajęcia wręczyła wszystkim dzieciom odznaki. Wspólne zabawy ruchowe dostarczyły dzieciom mnóstwo radości.

więcej >>>


WIZYTA W SZKOLE - 5 LATKI B

1 lutego dzieci z grupy 5 latków B spotkały się z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr1 w Staszowie. Dziękujemy pani Bernardecie Popiołkiewicz za poprowadzenie pięknej lekcji o dokarmianiu ptaków zimą. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Już wiemy jak wygląda szkoła i nie jest ona wcale taka straszna. Dzięki takim wycieczkom łatwiej będzie przekroczyć dzieciom próg szkoły.

<<< więcej


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 31 stycznia do przedszkola  przybyły ukochane Babcie i Dziadkowie. Przedszkolaki pięknie wystrojone zaprezentowały swoje programy recytatorsko - wokalno - taneczne przed swoimi dziadkami. Wnuczęta swoim występem chciały podziękować babciom i dziadkom za opiekę, opowiadanie bajek, przytulenie, a przede wszystkim za Ich ogromną miłość. Dziadkowie gorąco oklaskiwali wnuczęta, a niejednemu z nich zakręciła się w oku łza. Po części artystycznej dzieci rozdawały prezenty swoim babciom i dziadkom oraz składały Im najserdeczniejsze życzenia.

więcej >>>


PRZEDSTAWIENIE "ZIMA, ZIMA,ZIMA"

Jedzie pani Zima na koniku białym, spotkały ją dzieci, pięknie powitały: - Droga pani Zimo, sypnij dużo śniegu, żeby nam saneczki, nie ustały w biegu.

30 stycznia mieliśmy przyjemność ogladać przedstawienie "ZIMA, ZIMA, ZIMA" przygotowane przez uczniów klasy II A pod kierunkiem pani Jolanty Gomuły. Występ poświęcony było zasadom bezpieczeństwa, które należy zachować podczas zabaw na śniegu. Przedstawienie było niezwykłe, dostarczyło nam wiele niezapomnianych wrażeń. DZIĘKUJEMY !

<<< więcej


PROSTE PLECKI, PŁASKI BRZUCH - W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH ;)

Troska o zdrowie dzieci i ich sprawność fizyczną, zachęcanie do uczestnictwa w zabawach i grach sportowych jest jednym z wielu aspektów wychowania przedszkolnego. Ćwiczenia są dostosowane do aktualnych możliwości i umiejętności dzieci. Wszyscy świetnie się bawią i cieszą na kolejne spotkania w strojach gimnastycznych na sali.

więcej >>>


BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 11 stycznia odbył się w naszym przedszkolu BAL KARNAWAŁOWY. Zabawę poprowadził zaproszony gość wesoły POPEK. Pomysłów na stroje było mnóstwo, co jeden to ciekawszy, a co najważniejsze wszystkie świetnie prezentowały się na sali pełnej balonów. Karnawałowe atrakcje pozwoliły naszym przedszkolakom spędzić czas w radosnej atmosferze oraz dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń. Dzieci tańczyły przy ulubionych przebojach, brały udział w konkursach. Było bardzo wesoło...

<<< więcej


SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM

"Myję zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje ten ma kłopoty. Żeby zdrowe ząbki mieć - trzeba tylko chcieć..."

7 stycznia gościliśmy w przedszkolu panią stomatolog Katarzynę Mrozowską, która tłumaczyła dzieciom jak ważna jest higiena jamy ustnej, do czego doprowadza jej brak i w jaki sposób można pomóc chorym ząbkom.Na modelu szczęki zobaczyły, jak poprawnie je szczotkować. Dzieci bardzo chętnie zadawały dociekliwe pytania i odpowiadały trafnie na pytania pani doktor. Teraz przedszkolaki na pewno będą dbały o swoje zęby, tak jak należy.

więcej >>>


BETLEJEMSKIE CUDA

Do wspólnego kolędowania zaprosili nas uczniowie klasy II B ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz pani Dorota Rogala. Uczniowie wcielili się w role małych aktorów i przedstawili piękną historię, która wydarzyła się przed laty w Betlejem. Jasełka wprowadziły dzieci w świąteczny i cudowny nastrój. Spotkania takie budują wspólne więzi między przedszkolem, a szkołą podstawową.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

<<< więcej


NASZA CHOINKA - SPOTKANIE Z RODZICAMI

20 grudnia Maluszki oraz pani Ewa Szymkiewicz zaprosiły rodziców na wyjątkowe zajęcia "NASZA CHOINKA". Kolędy i świąteczne piosenki sprawiły, że wszystkim Gościom udzielił się magiczny nastrój oczekiwania Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło wzajemnych, ciepłych, świątecznych i noworocznych życzeń. Bardzo dziękujemy Wam Kochani Rodzice za pomoc w przygotowaniu tak miłego spotkania.

<<< więcej


JASEŁKA

19 grudnia odbyło się w naszym przedszkolu wjątkowe przedstawienie- JASEŁKA przygotowane przez dzieci z grupy 6 latków B pod kierunkiem pani Danuty Dyl i pani Beaty Orszulak. Przy pięknej scenerii, przy szopce, wśród gwiazd aniołki śpiewały piękne kolędy i recytowały wierszyki zwiastując przyjście Zbawiciela. Brawurowa gra aktorska oraz niepowtarzalny klimat sprawiły, że przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, która nie szczędziła braw i ciepłych słów.

więcej >>>


SESJA FOTOGRAFICZNA

W grudniu w przedszkolu odbyła się sesja fotograficzna. Korytarz przedszkolny zamienił się w małe studio fotograficzne. Były lampy z parasolami, rekwizyty i dekoracje. Dzieci z wielkim zainteresowanie i uwagą przyglądały się pracy pana fotografa. Sesja wypadła doskonale :)

<<<więcej


MYJEMY ZĄBKI

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków "Akademia Aquafresh" wprowadziliśmy w naszym przedszkolu akcję "MYJEMY ZĘBY". Chcemy uwrażliwić dzieci jak i rodziców na to, jak ogromne znaczenie ma ta kilkuminutowa, codzienna czynność w higienie jamy ustnej.

więcej >>>


CERTYFIKAT KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

Miło jest nam poinformować Państwa o zdobyciu przez nasze przedszkole Certyfikatu V edycji programu KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY na rok 2012/2013. Podejmowane przez nas działania zmierzają przede wszystkim do uwrażliwienia dzieci na piękno otaczajacej przyrody oraz konieczności dbania o najbliższe środowisko. Kształtując wrażliwość dziecka na piękno natury, chronimy środowisko i dbmy o przyszłość przyszłych pokoleń.


DOKARMIAMY PTAKI ZIMĄ

Zima to pora roku, w której zwierzęta mają kłopoty ze znalezieniem pożywienia. Dzieci z naszego przedszkola wiedzą o tym i pamiętają o dokarmianiu ptaków. W przedszkolnym ogrodzie przygotowane są karmniki, które będą uzupełniane ptasimi przysmakami. Pamiętajmy, że dzięki takim akcjom uwrażliwiamy dzieci, a także rozbudzamy ich zaineteresowanie otaczającym światem.

więcej >>>


WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Dnia 6 grudnia do naszego przedszkola przybył długo oczekiwany gość - Święty Mikołaj. Każda grupa powitały gościa piosenkami i wierszykami. W zamian za to Mikołaj obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami i łakociami. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze. Do zobaczenia za rok!

<<< więcej


SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

Schodzą górnicy pod ziemię
w ciemność daleką od słonka
wychodzi im naprzeciw
święta Barbara Patronka

W grudniu z okazji święta górniczego nasze przedszkole odwiedził górnik. Zaproszony gość  ubrany był w galowy mundur, na jego czapce lśnił biały pióropusz. Górnik postanowił opowiedzieć dzieciom jak to kiedyś pracowało się w kopalni i jak jest teraz. Za wspólne spotkanie i poświęcony nam czas DZIĘKUJEMY!!!

więcej >>>


PLANETARIUM

3 grudnia do naszego przedszkola przyjechało "Mobilne Planetarium Astrolab". Jest to unikalne narzędzie dydaktyczne, pozwalajace na pokazanie zjawisk astronomicznych i geograficznych zachodzących na niebie oraz zilustrowanie praw fizycznych rządzacych ruchem ciał niebieskich. . .

<<< więcej


ANDRZEJKI

28 listopada odwiedził nas niezwykły gość - WRÓŻKA LEOKADIA, która przeniosła nas w zaczarowany świat magii i czarów. Wróżka przy pomocy magicznych rekwizytów przepowiadała dzieciom przyszłość. Było lanie wosku, wróżenie z kart i monet. Nie zabrakło wspólnych pląsów. Było to wesołe spotkanie, które dostarczyło naszym przedszkolakom wielu przeżyć i emocji. Rozbudziło w dzieciach ciekawość i chęć poznania naszej ludowej tradycji.

więcej >>>


WIZYTA W ZAKADZIE KRAWIECKIM

21 listopada dzieci z grupy 6 latków A wybrały się do zakładu krawieckiego "MODAR". Po zakładzie oprowadziła nas mama Mikołaja pani Marzena Gmyr.Dzieci zobaczyły kolejne etapy pracy krawcowej podczas szycia, np.: odmierzanie, wykrawanie, szycie na maszynie, prasowanie. Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele wrażeń i wiadomości. Na pewno na długo pozostanie w pamięci. Po powrocie do przedszkola zostaliśmy projektantami mody i krawcami. To była fajna zabawa :)

<<< więcej


KISZENIE KAPUSTY

19 listopada w grupie 4 latków B odbyły się niecodzienne zajęcia przybliżające tradycję kiszenia kapusty. Dzieci wraz z panią Emilką Kowalską zabrały się ochoczo do pracy: szatkowania kapusty, krojenia marchewki, ugniatania i przyprawiania kapusty w słoikach.

PRACA SKOŃCZONA MOŻEMY SOBIE POGRATULOWAĆ!!

<<< więcej


ZAJĘCIA OTWARTE 6 LATKI A

15 listopada rodzice 6 latków A uczestniczyli w zajęciach otwartych. Mieli okazję zobaczyć jak ich pociechy radzą sobie z różnymi zadaniami. Mogli dowiedzieć się co tak naprawdę słychać jesienią w lesie, a to za sprawą przedszkolaków, które wraz z panią Beatką Orszulak przygotowały inscenizację pt. "Co słychać w lesie jesienią".

więcej >>>


  Nasze przedszkole przystąpiło po raz trzeci do Wielkiego Konkursu Ekologicznego dla przedszkoli. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie prac plastycznych  związanych tematycznie z hasłem tegorocznej akcji Sprzątania Świata - "Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę".
Oto prace, które wzięły udział w konkursie.


WYCIECZKA DO MUZEUM ZABAWEK W KIELCACH

13 listopada dzieci z grupy 6 latków A wybrały się na niezwykłą wycieczkę do Muzeum Zabawek w Kielcach. Przedszkolaki z ciekawością oglądały zabawki, jakimi bawili się w dzieciństwie ich rodzice, dziadkowie, pradziadkowie: auta, gry, układanki, klocki a nawet złocone serwisy dla lalek. Wycieczka była bardzo udana.Wszystkie dzieci wróciły z niej zadowolone i pełne wrażeń.

<<< więcej


PRZEDSZKOLAKI NA BASENIE

Pływanie i zabawa na basenie świetnie wpływają na harmonijny rozwój dziecka dlatego 8 listopada przedszkolaki z grupy 6 latków B z opiekunami udały się do nowo otwartego basenu w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie. Dzieci pod czujnym okiem opiekunów, rodziców  i ratowników oswajały się z wodą. Naszym pływakom życzymy samych sukcesów w nauce pływania :)

więcej >>>


SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI

W dniu 6 listopada grupę 6 latków B w ramach realizacji programu profilaktycznego "JUŻ PŁYWAM Z NIVEA I WOPR" odwiedzili Instruktorzy pływania z Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie. Zaproszeni goście w ciekawy i prosty sposób przedstawili zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą jak i w wodzie. Sponsorem spotkania i zajęć na basenie jest WOPR oraz NIVEA Polska Sp z o.o.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe upominki.

<<< więcej


SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANTKĄ

31 października gościliśmy w grupie 4 latków B panią Policjantkę. Podczas spotkania zaproszony Gość zwracał uwagę dzieci na różnego rodzaju zagrożenia: w domu, na podwórku, w drodze do i z przedszkola, w kontakcie z psem oraz na wycieczce. Pani opowiadała również o trudnej i niebezpiecznej pracy policji. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał kolorową maskotkę. DZIĘKUJEMY !!!

więcej >>>


ZAJĘCIA MUZYCZNE W GRUPIE 5 LATKÓW A

Zajęcia muzyczne pomagają w kształtowaniu wrażliwości muzycznej u dzieci. Wprowadzenie instrumentów do zajęć artystycznych sprawia, iż dzieci stają się wrażliwymi odbiorcami dźwięku i rytmu, wyzwalają w nich ekspresję i wyobraźnię muzyczną. Może to właśnie w czasie takich zajęć wśród naszych przedszkolaków ujawni przyszły muzyk lub tancerz :)

<<< więcej


SAŁATKA OWOCOWA 3 LATKI

Dzień 29 października był bardzo pracowity dla maluszków. W tym dniu czekało nas nie lada wyzwanie, a mianowicie zrobienie sałatki owocowej. Na początku dzieci poznawały różne owoce i ich znaczenie dla zdrowia człowieka. Następnie umyliśmy owoce i ochoczo zabraliśmy się do pracy. Sałatka wyszła przepyszna. Chcąc pochwalić się swoimi umiejętnościami kulinarnymi poczęstowaliśmy nią starszych kolegów :)

więcej >>>


SPOTKANIE Z TEATREM

Dnia 26 października gościliśmy w przedszkolu aktorów z Teatru ArtRe z przedstawieniem "JESIEŃ U KUBUSIA PUCHATKA". Przedszkolaki miały okazję spotkać się z przyjaciółmi Kubusia: Prosiaczkiem, Kłapouchym, Tygryskiem i Krzysiem, miały również możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami i współtworzyć przedstawienie. Kubuś i jego przyjaciele przypomnieli nam o ochronie przyrody, kolejności pór roku i wadze przyjaźni. Bawiliśmy się wspaniale.

<<< więcej


"MISIEK ZDZISIEK ZBIERA NAKRĘTKI - KAŻDA NAKRĘTKA NA WAGĘ ZDROWIA"

więcej >>>


SAŁATKA OWOCOWA 5 LATKI B

"Smaczne są śliwki, jabłuszka, wędrują z buzi do brzuszka. Smaczne są i bardzo zdrowe gruszeczki, jabłuszka surowe..."

22 października grupa 5 latków B przygotowała pyszną i zdrową sałatkę owocową.  "Mali kucharze"  po umyciu przyniesionych owoców zabrali się ochoczo za ich krojenie, wkładanie do miseczek i mieszanie. Własnoręcznie zrobiona sałatka smakowała dzieciom wyśmienicie.

<<< więcej


JESIENNE ZAJĘCIA 5 LATKI A

Za oknem roztacza się jesienna aura, a nasze dzieci z wielką chęcią i zaangażowaniem uczestniczą w jesiennych zajęciach edukacyjnych. 19 października w grupie 5 latków A odbyły się zajęcia "RUDA JESIEŃ" przygotowane przez panią Beatę Chmiel. Głównym celem zajęć było przybliżenie dzieciom wiadomości o aktualnej porze roku oraz zapoznanie ich z jej bogactwami. Na zakończenie dzieci malowały farbami - używając ciepłych barw i tworząc kolory pochodne.

więcej >>>


POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ

18 i 25 października odbył się w przedszkolu niezwykły pokaz mody ekologicznej przygotowany przez grupę 5 latków A i panią Anię Belusiak. Dzieci prezentowały stroje wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartonów, worków, gazet, butelek plastikowych, reklamówek itp. To była świetna zabawa. Gratulujemy Dzieciom i Rodzicom pomysłowości i oryginalności!

<<< więcej


KONCERT PIOSENKI O JESIENI

18 października odbył się w naszym przedszkolu JESIENNY KONCERT przygotowany przez panią Anię Belusiak. Swój wokalny talent zaprezentowały przedszkolaki z grup 5 i 6 latków. Wszystkie popisy zostały nagrodzone gromkimi oklaskami. Bawiliśmy się znakomicie :)

więcej >>>


WYCIECZKA DO PARKU

"Posypały się listeczki dookoła, to już jesień te listeczki z wiatrem woła..."

Dnia 15 października przedszkolaczki z grupy 5 latków B wybrały się na spacer do zaczarowanego jesiennymi kolorami parku. Dzieci obserwowały przyrodę i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Zbierały do "kosza skarbów" kasztany, żołędzie i liście .

<<< więcej


DZIEŃ NAUCZYCIELA

Program artystyczny z tej okazji przygotowały dzieci z grupy 6-latków A pod kierunkiem pani Bożenki Adamkiewicz. Wierszem i piosenką starszaki w imieniu wszystkich przedszkolaków podziękowały za codzienną opiekę i troskę, pomoc, cierpliwość życzliwość oraz wesołą zabawę.

<<< więcej


"PODSKOKAMI W STRONĘ SZKOŁY" - zabawy ruchowe w grupie 4 latków A. Podczas zajęć dzieci nie tylko przeżywały wiele radości, ale również uczyły się koleżeńskości, umiejętności pracy w zespole i cierpliwego czekania na swoją kolej.

więcej >>>


W naszym przedszkolu w grupach 4 latków i 5 latków realizowany jest program adaptacyjno - integracyjny "PODSKOKAMI W STRONĘ SZKOŁY". Jego autorkami są Pani Agnieszka Banasik i Pani Emilia Kowalska. Program ma na celu pomóc dzieciom pokonać lęk przed nowym etapem edukacji.

<<< więcej


"MYDŁO WSZYSTKO UMYJE, NAWET USZY I SZYJĘ..."

26 września w grupie 5 latków A odbyły się zajęcia "ZABAWY Z MYDŁEM". Mali badacze mogli sprawdzić co się dzieje z mydełkiem umieszczonym w ciepłej oraz zimnej wodzie. Nasza sala zamieniła się w kolorowy świat mydlanych baniek. Było mnóstwo zabawy i uciechy :)

więcej >>>


JESIENNE SPACERKI

Korzystając z pięknej jesiennej pogody nasze przedszkolaczki chętnie wybierają się na spacery. Nic tak nie wzmacnia doporności malucha, jak przebywanie na świeżym powietrzu. Grupa 4 latków A wybrała się w teren na poszukiwanie drzew owocowych. Udało nam się znaleźć drzewa jabłoni, które kusiły nas pięknymi czerwonymi jabłuszkami.

<<< więcej


MALI EKOLODZY :)

Kształtowanie postaw proekologicznych jest jednym z ważniejszych celów edukacji przedszkolnej. Dzieci już od najmłodszych lat uczą się pozytywnego stosunku do  przyrody - jej  ochrony teraz i w przyszłości. W grupie 3 latków na zajęciach uczyliśmy się w jaki sposób segregować śmieci i dlaczego jest to takie ważne dla nszego środowiska.

więcej >>>


TAK NIEWIELE POTRZEBA, BY DAĆ KOMUŚ ODROBINĘ RADOŚCI.

Gorąco zachęcamy naszych przedszkolaczków oraz Rodziców do wzięcia udziału w akcji "Misiek Zdzisiek zbiera nakrętki - każda nakrętka na wagę zdrowia". Akcja ma na celu pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Nakrętki przyjmują wychowawcy poszczególnych grup.

<<< więcej


DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

20 września w grupie 4 latków B odbyły się zajęcia "JEDZ WARZYWA I OWOCE". Pani Emilka Kowalska omówiła wspólnie z dziećmi znaczenie warzyw i owoców w diecie przedszkolaka, a następnie odbyła się degustacja. Dzień ten był pyszny, przyciągał wzrok barwami, kusił smakiem i pachniał owocami/warzywami..., a przede wszystkim dostarczył wiele radości.

więcej >>>


SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANTKĄ

18 września gościliśmy w przedszkolu mamę Jacusia Panią Anetę Nowak - Lis z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie. Nasz gość zwrócił dzieciom uwagę na potrzebę troski o zachowanie bezpieczeństwa w czasie poruszaniu się po drodze. Uświadomił przedszkolakom jak ważne jest noszenie odblasków, by być widocznym na drodze. Dzieci były zachwycone wizytą, a odwdzięczyły się gromkimi brawami.

<<< więcej


WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU!!!

Dnia 3 września spotkaliśmy się po wakacyjnym odpoczynku. Szczególnie serdecznie powitaliśmy najmłodszych przedszkolaków. Bardzo cieszymy się, że znowu jesteśmy razem. Przygotowaliśmy dla Was wiele ciekawych zajęć, wycieczek i zabaw. Życzymy Wam wspaniałych i niezapomnianych chwil w przedszkolu!

więcej >>>


Administrator strony, kontakt: ewa_szymkiewicz@o2.pl


Strona zamieszczona jest na serwerze www.staszow.com