Przedszkole nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Staszowie WITA!

UL. WYSOKA 39, 28-200 STASZÓW, WOJ. ŚWIĘTOKRZYSKIE, tel. (015)-864-22-06 w. 37


  Rok przedszkolny 2013/2014


SPOTKANIE ADAPTACYJNE DLA DZIECI 3 LETNICH

Serdecznie zapraszamy dnia 05.08.2014r. o godz. 16.00 rodziców dzieci 3 - letnich na spotkanie adaptacyjne oraz dn. 06.08.2014r. o godz. 9.00 dzieci 3 - letnie wraz z rodzicami na zabawy adaptacyjno - integracyjne, które przeprowadzą wychowawcy.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

26 czerwca w Przedszkolu nr 4 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 połączone z pożegnaniem dzieci odchodzących do szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od pięknego poloneza zatańczonego przez dzieci z grup 6 latków. Pani dyrektor Małgorzata Kazimierska serdecznie powitała przybyłych Gości, Rodziców oraz naszych kochanych Przedszkolaczków, następnie podziękowała nauczycielom za ich trud włożony w edukację najmłodszych, a rodzicom za szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola. Ten szczególny dzień umilił wszystkim występ taneczny dzieci przygotowany przez panią Małgorzatę Szmyrgałę oraz krótki program artystyczny w wykonaniu maluszków z grupy 3 latków. Był to dzień pełen wzruszeń. Absolwentom dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i życzymy samych sukcesów w szkole, wszystkim dzieciom życzymy udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu :)

więcej >>>


KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

10 i 16 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się prezentacje multimedialne pt. "Dbaj o zdrowie" oraz "Dbaj o środowisko" w ramach udziału w programie "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Dzieci zapoznały się z zasadami odżywiania, dowiedziały się również co to jest piramida zdrowia oraz co warto jeść, a czego nie. Przedszkolaki poznały również w jaki sposób mogą zadbać o środowisko, w którym żyją. Nauczyły się jak segregować odpady, oszczędzać energię oraz wodę. Po wysłuchaniu tak ważnych informacji na temat naszego zdrowia i środowiska zostali odznaczeni odznaką "Kubusiowego Przyjaciela Natury" oraz dostali kolorowe książeczki z ciekawymi zadaniami do wykonania.

<<< więcej


6 LATKI Z WIZYTĄ W SZKOLE

12 czerwca dzieci z grupy 6 latków B odwiedziły kolegów z klasy I C oraz panią Katarzynę Stawińską. Podczas spaceru po szkole wstąpiliśmy do stołówki, świetlicy oraz biblioteki. Podczas pobytu towarzyszyła nam miła i przyjazna atmosfera. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały środowisko szkolne, do którego już we wrześniu dołączą.

więcej >>>


SPOTKANIE Z POLICJANTEM

12 czerwca dzieci z grupy 3 latków gościły panią policjant i pana policjanta z KPP w Staszowie. Maluszki utrwaliły wiadomości dotyczące bezpieczeństwa w czasie letnich zabaw i poruszania się po chodnikach. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały drobne upominki - odblaskowe breloczki i malowanki.

<<< więcej


SPARTAKIADA MATEMATYCZNA

Dnia 11 czerwca odbyła się w grupie 5 latków B "SPARTAKIADA MATEMATYCZNA", której celem było sprawdzenie stopnia opanowania przez dzieci wiadomości i umiejetności nabytych w czasie realizacji programu "Dziecięca matematyka". Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawach i grach matematycznych. Zadania były wykonywane w zespołach dzieci z dużym zaangażowaniem współpracowały ze sobą. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i zdolnościami matematycznymi. Wszystkie zostały nagrodzone. Nasza mała spartakiada dostarczyła przedszkolakom wielu wrażeń i radości.

więcej >>>


PIKNIK Z BIBLIOTEKĄ

Dnia 6 czerwca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie odbył się "Piknik z Biblioteką" w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania. W pikniku tym udział wzięły przedszkolaki z grupy 3 - latków, którzy zaprezentowali taniec do piosenki "Grozik" oraz grupa 5 - latków A z piosenką "Przedszkole drugim domem jest" i orkiestrą instrumentalną. Występy dzieci przygotowały panie: B. Adamkiewicz, A. Kotlarz i R. Zielińska.

<<< więcej


DZIEŃ DZIECKA

5 czerwca w Przedszkolu nr 4 zorganizowano Dzień Dziecka. Już od rana każdy milusiński nie mógł się doczekać nadchodzącej imprezy. Zaraz po śniadaniu dzieci wyszły na barwnie przystrojony plac przedszkolny. Przedszkolaków przywitała pani dyrektor Małgorzata Kaziemierska. O dzieciach pamiętali też rodzice, władze samorządowe oraz powiatowe.  Świętowanie rozpoczęliśmy od koncertu zaprezentowanego przez przedszkolaków. Następnie każda grupa została zaproszona przez panią wicedyrektor Dorotę Dalach do zaczarowanego pociągu, aby odwiedzić "stacje" na których czekały niespodzianki i ciekawe zadania. Był to dzień pełen muzyki, tańców i konkurencji sportowych. Przedszkolaki korzystały z dmuchanego zamku, trampoliny, suchego basenu. Bardzo chętnie występowały w konkursie muzycznym, pokonywały tor przeszkód, sprawdzały swoje wiadomości w konkursie zagadkowym. Impreza się udała, pogoda dopisała, a co najważniejsze dzieci były zachwycone.

<<< więcej


SPOTKANIE Z FARMACEUTKĄ

Dnia 28 maja zaprosiliśmy do grupy 5 - latków B mamę Julci Boroń, która jest farmaceutką. Na początku spotkania nasz gość zaprezentował dzieciom ubiór, w którym na co dzień pracuje. Pani farmaceutka wyjaśniła przedszkolakom na czym polega jej praca. Opowiedziała w jaki sposób robi się lekarstwa. Ważną treścią spotkania było ostrzeżenie dzieci przed lekarstwami w domu: TYLKO RODZICE MOGĄ PODAWAĆ DZIECIOM LEKARSTWA!!!To ciekawe spotkanie z panią farmaceutką okazało się atrakcyjnym sposobem wzbogacenia słownictwa przedszkolaków o pojęcia związane z pracą farmaceuty.

więcej >>>


Dziś Święto naszych Mam i Tatusiów- piękny to czas
Niech więc zabrzmi radość pośród nas. Niech nucą ptaszki pośród drzew,
dla Ciebie Tato i moja Mamo też!

DZIEŃ MAMY I TATY

Dnia 26 maja odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste spotkanie z okazji DNIA MAMY I TATY. Przedszkolaki przedstawiły część artystyczną oraz wręczyły wykonane przez siebie upominki. Dzieci chciały w ten sposób podziękować swoim ukochanym rodzicom za ich troskę i miłość.

<<< więcej


23 MAJA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŻÓŁWIA

23 maja w związku z obchodami Światowego Dnia Żółwia dzieci z grupy 5 latków B i 6 latków A uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez panią W. Wyrazik w bibliotece szkolnej. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną oraz wystawę żółwi wykonanych przez dzieci ze szkoły. Dzięki temu poznały wiele gatunków żółwi oraz poznały ciekawostki z ich życia.

więcej >>>


DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

Z okazji Dnia Bibliotekarza 22 maja dzieci z grupy 6 - latków B pod kierunkiem pani D. Lipiec i B. Chmiel wystąpiły z krótkim programem artystycznym w Publicznej Bibliotece w Staszowie. Przedszkolaki złożyły życzenia pracownikom biblioteki oraz wręczyły upominki. Podziękowały również za dotychczasową współpracę życząc im dalszych sukcesów i wielu czytelników.

więcej >>>


GIMNAZJALIŚCI CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM

"Dawno, dawno temu... za górami za lasami" - tak zwykle zaczyna się każda bajka. My wcale nie musieliśmy szukać tak daleko. 22 maja do grupy 4 latków oraz 5 latków A i B przybyli gimnazjaliści przebrani za Tygrysa, Misia, Stracha na wróble i Ocelota, którzy zabrali naszych przedszkolaków do krainy bajek. Dzieci uważnie słuchały bajek i chętnie odpowiadały na pytania naszych gości. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Była to wspaniała lekcja ucząca zamiłowania do książek.

<<< więcej


PRZEDSZKOLIADA 2014

16 maja dzieci z grupy 6 latków B pod kierunkiem pani Danuty Lipiec i pani Beaty Chmiel wystąpiły na przeglądzie zespołów artystycznych pt. :PRZEDSZKOLIADA" w Staszowskim Ośrodku Kultury. "Wesołe Ludki" przedstawiły utwór J. Tuwima "Rzepka". Występ naszych przedszkolaków został nagrodzony dużymi brawami. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie ciekawych i pięknych strojów.

więcej >>>


SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 14 maja w grupach 5 latków B i 4 latków odbyło się spotkanie z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Staszowie. Przedszkolaki uważnie wysłuchały zasad dotyczących ruchu drogowego. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały policyjne rekwizyty. Zadawały pytania, na które zaproszeni goście wyczerpująco udzielali odpowiedzi. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał kolorową opaskę odblaskową, a także kolorowankę.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA CIEKAWE SPOTKANIE!

<<< więcej


DNI Z PROFILAKTYKĄ, ZDROWIEM I BEZPIECZEŃSTWEM

W dniu 14 maja przedszkolaki z grupy 6 latków A i B oglądały spektakl "Psoty nie z tej ziemi" przygotowany przez Teatr Profilaktyczny "INSPIRACJA". Dzieci były nie tylko widzami, ale miały mozliwość aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu. Poprzez zabawę poznawały zasady poruszania się po drodze oraz bezpiecznego korzystania z komputera i internetu. Spektakl dostarczył dużo wrażeń i emocji, a jednocześnie był pouczającym widowiskiem.

więcej >>>


"DBAJMY O PTAKI" - MARSZ

Obcowanie dzieci z przyrodą to jedno z zadań Przedszkola nr 4 w Staszowie. Staramy się kształtować u dzieci szacunek do przyrody, uwrażliwiać na jej piękno i uświadamiać konieczność jej ochrony. Aby kontakty dzieci z przyrodą były atrakcyjne od wielu lat współpracujemy z Nadleśnictwem Staszów. 30 kwietnia zorganizowaliśmy przemarsz ulicami miasta z przedszkola do siedziby Nadleśnictwa. Uczestniczyły w nim przedszkolaki z grupy 6 - latków A z wychowawcą p. Danutą Dyl. Dzięki zaangażowaniu rodziców wszystkie dzieci przebrane były za ptaki: bociany, skowronki, słowiki, wrony, orły i inne. Pierwsza para niosła transparent z napisem "Dbajmy o ptaki", chcieliśmy w ten sposób zainteresować napotkanych po drodze ludzi naszą inicjatywą i postawą proekologiczną. Po dojściu na miejsce zostaliśmy powitani przez pana Nadleśniczego Adama Luberę i pracowników nadleśnictwa i zaproszeni do zabaw rysunkowych na placu. Następnie dzieci przeszły z panią leśnik po ścieżce ekologicznej. Oglądały różne gatunki drzew i ptaków, ustalały ich charakterystyczne cechy. Na pożegnanie każdy przedszkolak otrzymał zielony balonik. W radosnym nastroju wróciliśmy do przedszkola.

<<< więcej


SEGREGUJ ŚMIECI!

W dzisiejszych czasach segregacja śmieci jest swego rodzaju nadzieją dla matki natury, która sama nie jest w stanie się obronić przed wszystkimi zanieczyszczeniami dzisiejszego świata. Aby uświadomić dzieciom jakie znaczenie ma segregacja śmieci 8 maja w grupie 4-latków odbyły się zajęcia na ten temat w ramach realizacji programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Podczas pogadanki popartej praktycznym działaniem dzieci dowiedziały się na czym polega recykling, oraz jakie znaczenie dla środowiska ma proces przetwarzania śmieci. Po takiej dawce informacji z pewnością każdy przedszkolak już nie będzie miał problemu z segregacją śmieci.

więcej >>>


WIOSNA W OGRODZIE - ZAJĘCIA OTWARTE 4 LATKI

Dnia 29 kwietnia dzieci z grupy 4-latków zaprosiły na swoje zajęcie Rodziców i Panią Wicedyrektor Przedszkola. Jak zawsze rodzice nie zawiedli. Za pomocą historyjki obrazkowej pt. "Prace w  ogródku" przedszkolaki poznały jakie prace wykonuje się w ogrodzie. Rozwiązując zagadki poznały narzędzia pracy ogrodnika. Dzieci miały możliwość oglądania różnych nasion oraz posianie ich w doniczkach. Na zakończenie  zaprosiliśmy rodziców do wspólnej zabawy ruchowejprzy piosence " Bal na łące". Było bardzo miło i sympatycznie.

Dziękujemy naszym Gościom za przybycie!

<<< więcej


KONKURS "W KRAINIE BAŚNI ANDERSENA"

Dzieci z grupy 6 latków B pod kierunkiem pani Danuty Lipiec wzięły udział w II Gminnym Konkursie Plastycznym - "W krainie baśni Andersena". Z pośród wszystkich prac zostały wybrane 4. Były to prace następujących dzieci: B. Wawrzkiewicza, J. Maj, R. Gałązki oraz G. Suchojad. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 25 kwietnia w Staszowskim Domu Kultury. Prace naszych przedszkolaków otrzymały wyróżnienia.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

więcej >>>


KONKURS PLASTYCZNY "Eko-ludek - postać z bajki"

Dzieci z grupy 6 latków B pod kierunkiem pani Beaty Chmiel i z grupy 5 latków A pod kierunkiem pani Renaty Zielińskiej wzięły udział w konkursie plastycznym "Eko-ludek - postać z bajki" zorganizowanym przez Zespół Świętokrzyskich i nadwiślańskich Parków Krajobrazowych. Głównym celem konkursu było uświadomienie dzieciom możliwości wtórnego wykorzystania odpadów oraz podnoszenie ich świadomości proekologicznej.

więcej >>>


KONKURS PLASTYCZNY "ROŚLINKA Z ODPADÓW"- 5 LATKI B

Dzieci z grupy 5 latków B pod kierunkiem pani Marzanny Nagórki wzięły udział w konkursie plastycznym "ROŚLINKA Z ODPADÓW". Konkurs został zorganizowany przez Galerię Połaniecką oraz Przedszkole Publiczne w Połańcu. Miał na celu rozwijanie twórczej inwencji dzieci, rozbudzanie świadomości ekologicznej i popularyzowanie obchodów Dnia Matki Ziemi w naszym regionie. Wszystkie prace zostały wyróżnione. Każde dziecko otrzymało upominek. Nasze przedszkole dostało również "zieloną nagrodę" - krzewy, które zostały posadzone w ogrodzie przedszkolnym.

<<< więcej


AKADEMIA AQUAFRESH

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków "AKADEMIA AQUAFRESH" wprowadziliśmy w naszym przedszkolu akcję "Myjemy zęby". Wierzymy, że dzięki wspólnym działaniom uda nam się wykształcić w dzieciach nawyku codziennego dbania o higienę jamy ustnej.

więcej >>>


WIELKANOC

W atmosferę Świąt Wielkanocnych wprowadziło przedszkolaków i zaproszonych gości uroczyste spotkanie, które odbyło się dnia 16.04.2014 r. Dzieci z grupy 5 latków B przygotowane przez panią Marzannę Nagórkę zaprezentowały program artystyczny, na który składały się utwory poetyckie i piosenki o tematyce świątecznej. Występujące dzieci nagrodzone zostały dużymi brawami i słodką niespodzianką. Na zakończenie spotkania przyszedł czas na życzenia, które złożyła gościom, przedszkolakom i personelowi pani wicedyrektor Dorota Dalach.

<<< więcej


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniu 2 kwietnia nasze przedszkolaki z grup sześciolatków A i B uczestniczyły w rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez Siostry Franciszkę, Julię i Izę ze Stowarzyszenia Życia Apostolskiego św. Pawła w Kielcach. W atmosferze radości i zabawy dzieci poznawały prawdy życia chrześcijańskiego. Uczyły się modlitw i piosenek o Panu Jezusie. Spotkanie rekolekcyjne stało się umocnieniem wiary w dziecięcych sercach.

<<< więcej


WIOSENNE KĄCIKI PRZYRODY

W naszym przedszkolu na dobre zagościła wiosna. Już na początku marca Panie wraz z dziećmi rozpoczęły urządzanie wiosennych kącików przyrody. Wiosna to najlepsza pora by rozbudzić zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie, dlatego też przedszkolaki sadziły oraz siały różnorodne nasiona: owies, rzeżuchę, pszenicę, cebulkę, groch, fasolę czy pietruszkę. W naszych kącikach pojawiły się również piękne kwiaty takie jak : tulipany, hiacynty, bratki, żonkile. Przedszkolaki codziennie dbają o nasze roślinki oraz  mają możliwość prowadzić liczne obserwację.

więcej >>>


Z WIZYTĄ W KWIACIARNI - 5 LATKI A

26 marca dzieci z grupy 5 latków A wybrały się z wizytą do kwiaciarni. Miały możliwość zobaczenia wystroju tego miejsca i zapoznania się z jego asortymentem. Przedszkolaki oglądały wiosenne kwiaty w wazonach i doniczkach. Każdy mógł je powąchać. Dzięki tej wizycie dzieci poszerzyły swoją wiedzę o roślinach. Korzystając z tej wiedzy będą dbać o rośliny we własnych domach oraz w przedszkolnym kąciku przyrody.

<<< więcej


W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Już maluszki wiedzą o tym jak ważna jest gimnastyka. Bardzo chętnie ćwiczą, dbając o prawidłową postawę ciała.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA SKŁADAMY RODZICOM MALUSZKÓW ZA ZAKUPIENIE PRZYBORÓW DO GIMNASTYKI

więcej >>>


WIZYTA W KWIACIARNI

W związku z realizacją tematu " Wszystko rośnie" 6 - latki A wybrały się na wycieczkę do kwiaciarni. W czasie wizyty zobaczyły jak wygląda wyposażenie kwiaciarni oraz przekonały się, że można kupić nie tylko kwiaty ale również doniczki, ziemię i nawóz do kwiatów. Pani pracująca w kwiaciarni w bardzo interesujący sposób opowiedziała dzieciom o kwiatach, przedstawiła ich nazwy, sposób pielęgnacji i układania bukietów. Wycieczka była bardzo udana, wpłynęła na poszerzenie wiedzy dzieci oraz dostarczyła wielu miłych wrażeń estetycznych.

<<< więcej


JAK ROŚNIE TULIPAN - ZAJĘCIA OTWARTE DLA NAUCZYCIELI

19 marca w grupie 4 latków pani Maria Piechota przeprowadziła zajęcia koleżeńskie nt. "Jak rośnie tulipan" na podstawie historyjki obrazkowej "O żółtym tulipanie". Dzieci poznały etapy rozwoju tulipana, jego budowę. Dowiedziały się co jest potrzebne roślinom do prawidłowego rozwoju oraz jak o nie dbać, aby cieszyły nas swoim wyglądem. Dużo radości miały podczas samodzielnych działań przy sadzeniu cebulek tulipana. Zajęcia obserwowały zaproszone nauczycielki.

więcej >>>


OGÓLNOPOLSKA AKCJA "ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE"

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiej akcji "Ćwiczyć każdy może" organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. W trosce o właściwy rozwój naszych wychowanków, a także dbając o kształtowanie prawidłowych postaw i nawyków prozdrowotnych w ramach akcji przeprowadzane zostały działania związane z aktywnością fizyczną naszych przedszkolaków i ich rodzin. Nauczycielki koordynujące program: pani Marzanna Nagórka i pani Renata Zielińska.

OTO RELACJA Z PRZEPROWADZONYCH DZIAŁAŃ >>>>


RADOSNE PRZEDSZKOLE

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim programie " Radosne Przedszkole". Prosimy Państwa o głosowanie na nasze przedszkole. Aby zagłosować w konkursie należy kliknąć na poniższy link, a następnie zarejstrować się i oddać głos:

http://radosne-przedszkole.edu.pl/swietokrzyskie/1002-przedszkole-nr-4-w-staszowie.html

ZA WSZYSTKIE ODDANE GŁOSY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!


Uprzejmie informujemy, że Przedszkole nr 4 ogłasza rekrutację dzieci na rok szkolny 2014/2015. W celu zapisania dziecka prosimy o dostarczenie do sekretariatu wypełnionej KARTY ZGŁOSZENIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA.

W wyniku zmian zasad rekrutacji bardzo prosimy o pobranie nowych wnioskow o przyjęcie dziecka do przedszkola oraz zapoznanie się z zasadami rekrutacji dzieci do publicznych przedszkoli funkcjonujących na terenie Miasta i Gminy Staszów.

Prosimy o dotarczenie do sekretariatu przedszkola wniosków wraz ze stosownymi dokumentami oraz oświadczeniami do 31 marca do godziny 15.00

 Zasady rekrutacji dzieci do publicznych przedszkoli działających na terenia Miasta i Gminy Staszów

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej na rok szkolny 2014/2015

Deklaracja o kontynuacji edukacji przedszkolnej

Oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata do przedszkola

Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka

Inne oświadczenia

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

W grupie 6 latków A realizowany był program edukacji antynikotynowej "Czyste powietrze wokół nas". Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach, gdyż miały one charakter warsztatowy i stworzyły okazję do uczenia się przez doświadczenie. Doskonale czuły się w roli obserwatorów i badaczy źródeł dymów. Określały różne rodzaje dymów oraz przyczyny ich wydobywania się. Dzieci z dużym zaangażowaniem projektowały znaczki "Nie pal przy mnie", rysowały źródła dymów, kolorowały portret Dinusia.

<<< więcej


SPACERKIEM PO SZKOLE

W dniu 14.03.2014r. zajęcia gimnastyczne w grupie dzieci 5-latków "B" odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Staszowie, gdyż temat zajęcia brzmiał: "Wędrówka po szkole". Dzieci wykonując szereg ćwiczeń miały możliwość poznać cały budynek szkolny. 5-latki z dużym zaangażowaniem poszukiwały kopert, w których były zadania do wykonania. Po serii urozmaiconych ćwiczeń, takich jak: skłony, podskoki, przeciągania po ławeczce, marsz na palcach, marsz na piętach, przysiady, a także zabaw ruchowych, udawały się w nagrodę za wykonane zadanie w następne części szkoły. Cel główny zajęcia, jakim było rozwijanie sprawności fizycznej, został w pełni zrealizowany. Zajęcie to przyczyniło się do doskonalenia orientacji w przestrzeni u dzieci. Dzieci aktywnie uczestniczyły w kolejnych etapach wędrówki po szkole, czerpiąc z tej metody zajęć wiele radości i pozytywnych wrażeń.

więcej >>>


ZDROWY, BEZPIECZNY I AKTYWNY PRZEDSZKOLAK

13.03.2014 roku w grupie 5- latków "A" odbył się konkurs pt. "Zdrowy, aktywny i bezpieczny przedszkolak" zorganizowany we współpracy z Biblioteką Publiczną w Staszowie. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia oraz nabywanie przez nie prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych. Na konkurs zostali zaproszeni goście: pani wicedyrektor, pani bibliotekarka oraz pani pielęgniarka, które czuwały nad właściwym przebiegiem konkursu. Dzieci rozpoczęły zmagania konkursowe zabawą ruchową, następnie odbyły się różnego rodzaju konkurencje, w których przedszkolaki mogły wykazać się swoją wiedzą nt. zdrowego stylu życia. Pomiędzy konkurencjami konkursowymi dzieci mogły wysłuchać krótkich opowiadań czytanych przez panią bibliotekarkę. Na zakończenie konkursu każde dziecko otrzymało nagrodę w postaci zdrowej przekąski oraz zaproszenie na owocowy poczęstunek.

<<< więcej


PODSKOKAMI W STRONĘ SZKOŁY

Mając na celu uatrakcyjnienie zajęć gimnastycznych
w przedszkolu w dniu 03.03.2014r. zajęcia w grupie dzieci 5-latków "B" odbyły się w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1. Przedszkolaki z tej grupy po raz kolejny ćwiczyły w sali korekcyjnej.
         5- latków ucieszyła wiadomość, że zajęcia będą odbywać się
w szkole. Temat zajęcia brzmiał: "W krainie bajki", dlatego też wszystkie ćwiczenia i zabawy były tematycznie związane z bajką
o Kopciuszku. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciu. Szczególnie spodobał im się fakt, że mogą oglądać siebie jak ćwiczą w wielkim lustrze. Atrakcją było dla nich pokonywanie torów przeszkód: przejście po równoważni, zjazd na zjeżdżalni, przejazd na wózkach korekcyjnych. Była to dla dzieci możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, szybkości, siły. Zajęcie to w dużym stopniu przyczyniło się do rozwijania sprawności motorycznej dzieci.

<<< więcej


WIZYTA W CUKIERNI

Kto z nas nie lubi słodkości? Również dzieci z grupy 4 latków je uwielbiają. Dlatego postanowiły wybrać się na wycieczkę do pobliskiej cukierni. Dnia 26 lutego odwiedziły cukiernię. Powitała nas tam właścicielka cukierni, pani Zofia Kwiecień - babcia naszego Karolka, pracownicy oraz wspaniały zapach ciasta. Przedszkolaki zapoznały się z różnorodnością gatunków ciast. Dzieci obserwowały pracę cukierników. Poznały poszczególne etapy wypieku ciasteczek oraz urządzenia do wyrobu i wypieku ciast. Na zakończenie wizyty maluszki otrzymały małe, słodkie co nieco, które zjadły ze smakiem :)

Bardzo dziękujemy pani Zofii Kwiecień właścicielce cukierni za umożliwienie dzieciom zwiedzenia cukierni i wspaniałą gościnę oraz mamie Karolka Drzymalskiego za opiekę nad dziećmi w czasie wycieczki.

więcej >>>


BAL KARNAWAŁOWY

Tegoroczna zabawa nosiła nazwę " W krainie bajek" i odbyła się 30 stycznia. Uroczystość przygotowały i poprowadziły nauczycielki pani Grażyna Haczyk i pani Danuta Dyl, które wystąpiły w przebraniu wróżki i kota w butach. Swoją obecnością na balu zaszczycili nas: Starosta Powiatu Andrzej Kruzel, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów Romuald Garczewski oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bonifacy Wojciechowski. Goście bardzo chętnie przyłączyli się do wspólnej zabawy. Wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola byli przebrani w stroje postaci z bajek. Wśród chłopców największym powodzeniem cieszyły się kostiumy supermenów i rycerzy. Dziewczynki to urodzone księżniczki i królewny, ale były też pszczółki, biedronki i gwiazdki. Pomysłowość rodziców była imponująca, dzieci wyglądały bajecznie i kolorowo i niezapomniały zabrać ze sobą dobrego humoru. To był niezapomniany, bajkowy Bal Karnawałowy.

<<< więcej


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W Przedszkolu nr 4 w Staszowie zapraszanie babć i dziadziusiów na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Jest to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 24 stycznia w każdej grupie odbyła się wspaniała impreza. Przedszkolaki oprócz swoich Babć i Dziadków gościli również przedstawicieli samorządu gminy na czele z  Panem Romualdem Garczewskim - burmistrzem Staszowa oraz zastępcę burmistrza - Panią Henrykę Markowską.  W swoich pięknie udekorowanych salach dzieci wraz ze swoimi nauczycielami przygotowały cudowne programy artystyczne. Grupa 5- Latków "A" i "B" biorąca udział w Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może" zorganizowała wyjątkową imprezę "Aktywny Dzień Babci i Dziadka". Był to cykl konkurencji sportowych i zabaw ruchowych ze śpiewem, do których przedszkolaki zaprosiły gości: babcie i dziadziusiów, a także włodarzy naszego miasta.

więcej >>>


DOKARMIAMY PTAKI - Maluszki

Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają nasze przedszkolaki. Dokarmianie ptaków to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt.

<<< więcej


SPOTKANIE Z TEATREM

Dnia 10 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt. " Kaczka Cudaczka" z repertuaru Teatru Art - Re z Krakowa. Niesforna i zwariowana bohaterka, pełna szalonych pomysłów i żądna niezwykłych przygód od razu zaskarbiła sobie sympatię dzieciaków :) Przedszkolaki z uśmiechem na ustach śledziły perypetie Kaczki, która szukając sposobu na pozbycie się bólu brzucha, spowodowanego nadmiarem słodyczy szuka najdziwniejszych rozwiązań. Teatrzyk zasponsorowała mama Januszka Suchojada z grupy 3 - latków pani Małgorzata Suchojad. Serdecznie dziękujemy!

więcej >>>>


SPOTKANIE WIGILIJNE U MALUSZKÓW

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest składanie życzeń. 20 grudnia Maluszki oraz pani Bożena Adamkiewicz zaprosili do przedszkola rodziców, aby za pośrednictwem wierszy i piosenek wprowadzić bliskich w świąteczny nastrój. Występ był piękny, rodzice byli zachwyceni i dumni ze swoich pociech. Bardzo dziękujemy Wam Kochani Rodzice za pomoc w przygotowaniu tak miłego spotkania.

<<< więcej


JASEŁKA

W dniach 18 - 19 grudnia w przedszkolu odbyło się niezwykłe przedstawienie - "JASEŁKA" , które zostały przygotowane przez dzieci z grupy 6 latków B pod kierunkiem pani Beaty Chmiel i pani Danuty Lipiec. Przedszkolaki z wielkim przejęciem zaprezentowały historię narodzin Dzieciątka Jezus. Swoją postawą przekazały życiowe przesłanie mówiące o tym, że Boże Narodzenia to czas, który rodzi miłość, radość i dobroć w sercu każdego człowieka. Na widzach duże wrażenie zrobiła piękna recytacja wierszy, śpiew kolęd, barwne stroje, a także ciekawy układ choreograficzny. Przedstawienie zostało nagrodzone burzą oklasków, a w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Dziękujemy małym aktorom za tak piękny występ, który wprowadził nas w magiczny, świąteczny nastrój.

więcej >>>


więcej >>>

GÓRA GROSZA

W dniach od 25 listopada do 6 grudnia 2013r. nasze przedszkole wzięło udział w akcji "Góra Grosza", której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom, a patronatem MEN. Celem akcji jest m.in. zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie rodzinnych domów dziecka. Nasze przedszkolaki zebrały ogółem 234,13zł. W akcji wzięły udział wszystkie grupy wiekowe. Serdecznie dziękujemy rodzicom przedszkolaków za pomoc. Koordynatorem akcji była mgr Agnieszka Kotlarz. Oto kwoty zebrane w poszczególnych grupach:

I - 5 latki B - 87,22 zł

II - 4 latki - 48,06 zł

III - 3 latki - 36,81 zł

IV - 6 latki B - 26,49 zł

V - 5 latki A - 24, 67 zł

VI - 6 latki A - 10,88 zł


MIKOŁAJ W GRUPIE 3 LATKÓW

Dnia 6 grudnia do grupy 3 latków Mikołaj przybył aż dwa razy. Dzieci bardzo ucieszyły się z tych wizyt, powitały gościa piosenkami i wierszami. W zamian za to Mikołaj obdarował wszystkich prezentami. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc św. Mikołajowi.

więcej >>>


WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

6 grudnia do naszego przedszkola przybył długo oczekiwany gość - ŚWIĘTY MIKOŁAJ. Pani Dyrektor przywitała dostojnego gościa i towarzyszący mu orszak. Św. Mikołaj wędrował od grupy do grupy i wręczał dzieciom słodkie prezenty oraz zabawki. Chętnie wysłuchał wierszyków i piosenek zaprezentowanych przez przedszkolaków. Dzieci bardzo przeżyły spotkanie ze Św. Mikołajem, był to dzień pełen pozytywnych przeżyć i emocji.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!!

<<< więcej


"Górnik świdrem węgiel kruszy,
z latarenki światło spływa.
Już wagonik z węglem ruszył,
winda w górę go porywa..."

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

4 grudnia jak co roku zawitał do nas górnik - pan Karol  Szercer pracownik  Kopalni i Zakładów Chemicznych Siarki "Siarkopol" w Grzybowie. Zaproszony gość zaprezentował się w stroju galowym i szczegółowo omówił jego elementy. Opowiedział również o specyficznych warunkach z jakimi trzeba się zmierzyć pod ziemią. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści naszego gościa o pracy górników.

więcej >>>


SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

3 grudnia na zaproszenie pani Pauliny Figacz oraz przedszkolaków z grupy 4 latków nasze przedszkole odwiedził  niecodzienny gość. Był nim Strażak Ochotniczej Straży Pożarnej pan Karol Chałoński, tata Pawełka. W trakcie spotkania nasz gość zaznajomił dzieci z ciekawostkami związanymi z pracą strażaka. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną,  utrwaliły również numery alarmowe oraz  miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy. Na zakończenie nasz gość przeczytał dzieciom bajkę pt. "Jak Wojtek został strażakiem".

Serdecznie dziękujemy panu strażakowi,  że znalazł czas na spotkanie z nami.

<<< więcej


ANDRZEJKI

29 listopada dzieci z naszego przedszkola przeniosły się w świat magii i wróżb. Na uroczystości pojawił się tajemniczy gość - Czarownica, która odwiedziła każdą salę i poczęstowała dzieci magicznymi cukierkami. Zabawę rozpoczęto od opowiedzenia historii andrzejek, po czym dzieci brały udział w wielu wróżbach przepowiadających przyszłość. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy i tańce przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Na samym końcu naszej zabawy andrzejkowej wymówiliśmy zaklęcie: "Hokus-pokus, mary-dary, niech się spełnią andrzejkowe czary", po którym  dzieci zaproszono na słodki poczęstunek.

więcej >>>


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - WIZYTA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia dzieci z grupy 5 latków A wybrały się do Publicznej Biblioteki w Staszowie. Podczas spotkania przedszkolaczki wysłuchały pogadanki na temat misiów - bohaterów literackich i filmowych,  poznały historię pluszowego misia. Chętnie też brały udział w przygotowanych dla nich zabawach. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece, dlatego też miały okazję zapoznać się z księgozbiorem i zasadami korzystania.

DZIĘKUJEMY ZA TAK MIŁE SPOTKANIE!

<<< więcej


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - WIZYTA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Od ponad stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają i łagodzą lęk przed samotnością. Trudno więc wyobrazić sobie, żeby pominięto misie w książkach - sympatyczne niedźwiadki występują w wielu opowiadaniach, wierszykach i bajkach. Żeby uczcić to święto, w dniu 25 listopada dzieci z grup 3 latków i 5 latków A wybrały się do biblioteki szkolnej. W bibliotece zostaliśmy serdecznie przywitani przez Panie bibliotekarki i zaproszeni do wspólnej zabawy z naszymi misiami.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA MILE SPĘDZONY CZAS

więcej >>>


25 LISTOPADA - ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych świąt. Tego dnia na świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie. Wszystkie były piękne i wyjątkowe. Nie zabrakło pląsów, piosenek i zabaw ruchowych z misiami i o misiach. Na zakończenie każda grupa otrzymała zadanie plastyczne do wykonania - "Nasz Miś". Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

<<< więcej


PODSKOKAMI W STRONĘ SZKOŁY

W roku szkolnym 2013/14 w grupie dzieci 5 latków B i 6 latków A realizowany jest program adaptacyjno - integracyjny "Podskokami w stronę szkoły". Program ten opracowała i realizuje z przedszkolakami pani mgr Agnieszka Banasik - nauczycielka w-f w ZPO nr 1. Ciekawe i bardzo atrakcyjne zajęcia gimnastyczne odbywają się w sali gimnastycznej w szkole. Ta dziecięca gimnastyka ma formę wesołej zabawy z wykorzystaniem drabinek, szarf, woreczków a także obręczy i piłek lekarskich. Dzieciom bardzo podobają się te urozmaicone ćwiczenia, zabawy z przeszkodami, a przede wszystkim zabawy z elementami rywalizacji.

więcej >>>


JESIENY SPACER MALUSZKÓW

Kiedy świeci słonko i wieje ciepły wiatr miło jest spędzić czas na jesiennym spacerku. Otaczająca nas przyroda jesienią wygląda cudownie, drzewa i krzewy mienią się tysiącem barw... Maluszki wspaniale bawiły się w ogrodzie, największą atrakcją była zabawa liśćmi, które dzieci podrzucały, dmuchały na nie i słuchały jak pięknie szeleszczą.

<<< więcej


SPOTKANIE Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ

W dniu 23 października po raz kolejny do grup 5 latków A i B zawitała pani Jolanta Gontarska - pracownik Biblioteki Publicznej w Staszowie.
W ramach zainicjowanych wspólnie spotkań, zachęcających dzieci do częstego kontaktu z książką, najmłodsi wysłuchali bajki, która tematycznie nawiązywała do obecnej pory roku.

więcej >>>


PRZEDSZKOLAKI NA BASENIE

Dnia 22 października dzieci z grupy 6 latków B wraz z nauczycielkami z przedszkola udały się na basen do Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem i radością brały udział w grach i zabawach proponowanych przez instruktorów. Zabawa była wspaniała, wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd na basen.

<<< więcej


JESIENNY TEATRZYK

21 października w grupie 4 latków odbyły się zajęcia, na które została zaproszona Pani Wicedyrektor Dorota Dalach. Główną atrakcją dla dzieci był przygotowany teatrzyk kukiełkowy pt. "Leśne zwierzęta". Dzieci w ciekawy sposób zostały zapoznane ze zwyczajami zwierząt szykujących się na przyjście srogiej zimy. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wcieliły się w role zwierzątek, które spotkały się w lesie oraz wykonały piękne jesienne jeżyki.

więcej >>>


WIZYTA W BIBLIOTECE

W dniu 9 października przedszkolaki z grupy 6 latków B pod opieką pani Beaty Chmiel i pani Danuty Lipiec wybrały się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie. Dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania książek, księgozbiorem i pracą bibliotekarki. Po wysłuchaniu wierszy o jesieni czytanych przez panią z biblioteki wykonały prace plastyczne - "Liście w wazonie", wykorzystując jesienne liście. Prace dzieci zostały umieszczone na wystawie w czytelni dla dzieci.

<<< więcej


WYCIECZKA DO PARKU

Jesień to bardzo barwna i pełna niespodzianek pora roku. W słoneczny, październikowy dzień dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do parku. W czasie spaceru mogliśmy zaobserwować zmiany, jakie zaszły w przyrodzie - zmiana ubarwienia liści, dojrzałe owoce na krzewach i drzewach, fruwające nasiona, nitki babiego lata itp. Przedszkolaki z wielkim zapałem zbierały dary jesieni, dzięki którym pięknie przyozdobiły swoje kąciki przyrody.

Było wspaniale, kolorowo i radośnie!

więcej >>>


SPOTKANIE Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ

Dnia 9 października w grupie 5 - latków A odbyło się spotkanie z panią bibliotekarką Jolantą Gontarską z Biblioteki Publicznej w Staszowie. Zaproszony gość opowiedział dzieciom o swojej pracy oraz przeczytał książeczkę autorstwa Edyty Zarębskiej pt. "Zosia i fiołkowy kapelusz". Współpraca z Biblioteką Publiczną będzie kontynuowana w ciągu całego roku szkolnego. Spotkania odbywać się będą co dwa tygodnie w środę w grupie 5 latków A.

<<< więcej


I OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września to ważne wydarzenie dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Tego dnia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Przedszkole nr 4 w Staszowie starannie  przygotowało się  do tego święta.
Były tańce, piosenki, życzenia od wszystkich pracowników przedszkola dla milusińskich, dużo uścisków i buziaczków. W tym dniu do przedszkola zawitał specjalny gość ze Stumilowego Lasu Kubuś Puchatek z workiem miodowych słodyczy. Maluszki przeszły już okres adaptacji i zostały przez Kubusia Puchatka pasowane na "Dzielnego Przedszkolaka", który wręczył im kolorowe kwiaty z napisem Dzielny Przedszkolak.

więcej >>>


SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI

Dnia 17 września przybyli do naszego przedszkola zaproszeni goście - funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Przedszkolaki w skupieniu słuchały rad i wskazówek, a następnie zadawały gościom pytania dotyczące ich pracy, umundurowania i wyposażenia.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom, że znaleźli czas na spotkanie z nami.

<<< więcej


MINĄŁ JUŻ WAKACJI CZAS - NASZE PRZEDSZKOLE WITA WAS!!!

Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym wszystkich Przedszkolaków i Rodziców.

 Naszym kochanym milusińskim życzymy wesołej i przyjemnej zabawy w ciągu całego roku, a Rodzicom, Nauczycielom i Personelowi naszego przedszkola OWOCNEJ PRACY! 

WIĘCEJ >>>


Administrator strony, kontakt: ewa_szymkiewicz@o2.pl


Strona zamieszczona jest na serwerze www.staszow.com